Afb. 9. Rek en stenen uit Emmen, nu in het NSM-depot in Eindhoven (foto Ned. Steendrukmuseum) naar de staat van de stenen starten. Het ligt daarna in de bedoeling delen van de schenking in fases in het NSM te tonen." (Nieuwsbrief Nederlands Steendrukmuseum, september 2009) Vakhistorie in Geo-Info In Geo-Info 2009-12 publiceerde Adri den Boer over: 'Ook topografische litho's in Steendrukmuseum'. De TD-stenen betreffen ook Rivierkaarten van Rijkswaterstaat, bij het Nederlands Steendrukmuseum (NSM) was cartografie al een collectie-aspect en er is een werkende pers met een plaatje 'B.L.VermA. 68-12', afkomstig van het Bayerisches Landes- vermessungsamt. Zie ook www.steendrukmuseum.nl. Afb. 10. Directeur en twee bestuursleden van het NSM bij de pers van het Bayerisches Landesvermessungsamt (foto Adri den Boer) Ook dit nummer van het tijdschrift is op termijn present op www.geo-info.nl. Meer TD/TI-historie? Op www.gemeentearchiefdenhaag.nl kan men inhoudelijke aanvullingen geven op de beschrijving: "C.A. Eckstein, directeur van de Topografische Inrichting. Portret aangeboden aan L.G. Kierdorff als dankbetuiging voor de feestelijkheden bij zijn 25-jarig directoraat op 1 april 1903". Fotonummer: 1.62118. Foto graaf: Deutmann, H. Voor de duidelijkheid: Eckstein jubileerde en Kierdorff kreeg de foto. Adri den Boer Afb. 11. "C.A. Eckstein, directeur van de Topografische Inrichting. Portret aangeboden aan L. G. Kierdorff als dankbetuiging voor de feestelijkheden bij zijn 25-jarig directoraat op 1 april 1903 (foto H. Deutmann, Gemeentearchief Den Haag) 163

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2009 | | pagina 37