A Radio Kootwijk vol landmeetkundig erfgoed Adri den Boer De omslag en pagina 45 (over Radio Kootwijk) van de vernieuwde Geo-Info 2009-7/8 lagen vergroot in een brede vensterbank van de machinehal van Gebouw A op het PTT-radio- dorp van 1923. Van de stichting De Hollandse Cirkel waren forse bijdragen en kleine folders aanwezig. Op 19 en 20 september was er aan het slot van de Erfgoedweek Apeldoorn onder de titel 'Radio Kootwijk apart op de kaart' voor vakmensen veel te herkennen en voor buitenstaanders veel te ontdekken. Voorzitter Harro Frieling van de organiserende stichting Apeldoornse Monumenten (SAM) had zich ook toenemend verbaasd over het Veluwse zand en de landmeetkundige historie: basisme ting Stroe, ijkbasis Loenermark, observatorium voor satellietgeodesie en hij wist aan de Bosweg prof.dr.ir. Leen Aardoom te vinden. Dat leidde dus tot een hele expositie en diverse doe-activiteiten met medewerking van onder andere TU Delft, stichting De Hollandse Cirkel, Kadaster en de afdeling Ruimtelijke Informatie van de gemeente Apeldoorn. Buiten al kon een landmeetkundig proefje worden gedaan en een flesjeswaterpas worden begrepen en benut. Bij goed resultaat werden diploma's 'Meten is zeker weten' uitgereikt. In Gebouw A was naast een zaal met een expo over de geschiedenis van het zendstation een hal gevuld met tentoonstellingen over - Afb. 1. Panelen van De Hollandse Cirkel over het satellietobservatorium (foto's Adri den Boer) Afb. 2. Belangstelling voor Apeldoornse tafel landmeetkunde en radiosterrenkunde. De laatste paste ook binnen het cartografische thema, omdat radiosterrenkundigen in de jaren vijftig van de vorige eeuw op het terrein van Radio Kootwijk een wereldprimeur hadden gehad door met een voormalige Duitse radarantenne een kaart van een deel van de Afb. 3. "Gem. Apeldoorn - Afd. Landmeten 135 ■Bri1 J 1 .1'^

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2009 | | pagina 9