Digitaal archief Geodesia en NGT overhandigd Adri den Boer Woensdag 20 januari werd bij de Dienst Persoons- en Geo-informatie van de gemeente Amsterdam het digitale archief van Geodesia en het Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) overgedragen aan de vereniging GIN. Dit archief is publiek toegankelijk onder een viewer op de website van de stichting De Hollandse Cirkel en deze vermeldt het ook naast de drie Sint Andrieskruisjes: 'Het digita liseren van de tijdschriften Geodesia en Nederlands Geodetisch Tijdschrift is mogelijk gemaakt door de Dienst Persoons- en Geo- informatie van de gemeente Amsterdam' (Nummer 2009-4 meldde onder 'Van de redactie' de feitelijke internetpresentie van Geodesia en NGT op de webstek al. Op de Donateursdag en dus in het verslag daarvan voorzag voorzitter Herman Quee de overhandi ging nog op het GIN-congres.) Voor bestuursleden en redacteuren van de vereniging GIN en de stichting De Hollandse Cirkel hield directeur Rienk Hoff van de Dienst Persoons- en Geo-informatie een toespraak. Zoals hij zelf ook zei was dit naar een model van de manager van de unit Geo- informatie: Ad van der Meer. De toespraak werd gehouden in een vergader ruimte met twee grote kasten met historische landmeetapparatuur en in een ruimte ernaast stond nog zo'n kast vol. Toch vond Hoff dat het slordig omgaan met de historie ook een vakgebied als geo-informatie gold. 'De neiging bestaat om alles wat gebeurd is, te negeren - Afb. 1. Instrumentenkasten met spiegels als achterwand. Tijdschrift voor Ken L van 1931, p. 195: 'Bij den tachymeter van de Gemeente Amsterdam vond ik een optelconstante die 2 c.m. te klein was.' 32

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2010 | | pagina 34