Van de redactie Inhoud Met genoegen biedt de gewijzigde redactie het eerste nummer voor 2010 aan. Vanwege ruimtegebrek moeten onder andere een reage rend artikel 'Nauwkeurigheid: ook bij het lezen gewenst' van dr P.W.A. Broeders en het vervolg op 'Koopmans en Teeling' blijven overstaan. Theo Scheele, sinds 2006 redacteur, trad om gezondheidsredenen terug en werd vervangen door Zacharias Klaasse, collectiebeheerder van het Kadastermuseum. Van 2005-2008 schreef Theo zelf acht bijdragen in dit blad. Ook van de werkgroep IGIE, waar hij van meet af aan aan deelnam, nam hij afscheid (na inventari satie van het gehele Zeeuwse instrumenten- bezit!). Zowel de werkgroep (16/12) als de redactie (19/1) zeiden hem dank met woorden en Zeeuwse boeken. Bij de eerste bijeenkomst was ook een bestuursdelegatie present. De stichting Naamlijst Ingenieurs Landmeet kunde te Hengelo (O) staat sinds dit nummer bij de bedrijfsdonateurs: ter navolging! Kopij voor nummer 2010-2 wordt graag voor 1 mei tegemoet gezien. Webstektip: www. land survey inghi story. ab. ca/ Driehoeksmeting bij het Kadaster n.a.v. 125 jaar Rijksdriehoeksmeting Frans Jansen 2 De boedel van Wageningen. Verdeling van de leermiddelen van de opgeheven landmeters cursus in 1936 Prof dr.ir. Leen Aardoom 12 Degrees, grads, mils en streken Flenk Holsbrink 24 Met de landmeter op de foto, Maastricht 1875 Henk Leenders 27 Varia: XXIV FIG-congres en William Light 50 De Hollandse Cirkel op Geo-Info Xchange Adri den Boer 31 Digitaal archief Geodesia en NGT overhandigd Adri den Boer Historisch nieuws Voor u gelezen René van der Schans 32 34 38 Varia: 'landmeetkundigen, intellectuelen en cartografen' 40 Varia: landmeter en ingenieur Van der Kemp ontmaskerd 42 Varia: peilsteen met ster 45 Reactie 46 Varia: bij een jubileumfoto anno 1934 47 Column: 'Zoek kranten' Adri den Boer 48 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2010 | | pagina 3