Historisch nieuws Reünie 125 jaar Rijksdriehoeksmeting Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Rijksdriehoeksmeting organiseert het Kadaster op vrijdagmiddag 17 september een reünie voor oud RD-medewerkers in het Kadastermuseum in Arnhem. Ook stagiaires en zij die deel uitmaakten van de zogenaamde 'assistentieploegen' zijn van harte welkom. U wordt uitgenodigd dit bericht te verspreiden onder u bekende oud RD-medewerkers. U kunt u voor 15 augustus aanmelden via 125RD@kadaster.nl onder vermelding van '125 jaar RD'. (Gé Lobé) Hendrik Potstraat in Hoorn In het vorige nummer werden op p. 41 Hoornse straatnaamplannen vermeld. Van naamgever Hendrik Pot was toen niet snel iets te vinden. De gemeente Hoorn gaf op verzoek graag meer informatie: Hendrik Cornelisz. Pot. Maker van een stadsplattegrond van Hoorn, uitgegeven in de 3de druk van de kroniek van Velius (1648), alsmede van een prachtig geïllustreerd kaart boek van het landerijenbezit van het Burger weeshuis te Hoorn'. Zoals ook in dat vorige nummer al is vermeld zijn straat en naam bordje nog toekomstmuziek. (Adri den Boer) Deel 2 Inventaris Bedrijfsmuseum Kadaster verschenen In maart 2010 verscheen 'Deel 2 Inventaris Bedrijfsmuseum Kadaster' (ruilverkaveling, schepen, consignatie van effecten aan toonder, inventarissen van archieven en meubilair, land meetkundige instrumenten en tekenmateriaal/ kantoorbenodigdheden). Deel 1 werd op 1 juli 2009 overhandigd aan de voorzitter van de Raad van Toezicht van het Kadaster, Sybilla Dekker. (Zie De Hollandse Cirkel 2009-3, p. 111.) Deel 3 verschijnt later in 2010 en het laatste deel 4 in 2011 Vakhistorie in Geo-Info In Geo-Info 2010-3 publiceerde Jos Cremers van de gemeente Maastricht over gebruik en constructie van Romeinse geodetische instru menten. Het ging om een activiteit voor basis schoolleerlingen. In Geo-Info 2010-4 schreef Jan Werner over 'Kaartcollectie Topografische Dienst veilig gesteld'. Ook werd een artikel van René Haubourdin (Nationaal Archief) overgenomen uit het Archie\>enblad 2010-1'Digitalisering kadastrale leggers en hulpkaarten 1832-1990: een bron van zorg of hoop?'. De bijdrage was een reactie op: René van der Schans, 'De ont sluiting van het kadastrale verleden: een bron van zorg', uit: Geo-Info 2009-5. De laatste reageerde weer in Geo-Info 2010-5 met 'Lang leve de kadastrale hulpkaart!'. In dat nummer stond ook een interview door Adri den Boer: 'Bert Toussaint: historicus Rijkswaterstaat'. Een fragment daaruit is als volgt: Afb. 1. Romeinse dioptra van Jos Cremers, uit Geo-Info 2010-3 72

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2010 | | pagina 26