Van de redactie Inhoud Puttend uit een overvloed aan kopij biedt de redactie graag dit gevarieerde nummer aan. Intussen werd ook de redactiefoto op de webstek geactualiseerd. Vl.n.r. staan Den Boer, Jansen, Holsbrink en Klaasse daarop nu voor een Zweedse granieten RD-steen boven een tegel. Dit 3e ordepunt in Winterswijk stond een boer in de weg en prijkt nu als eerste buitenobject in de binnentuin bij het Kadaster(museum) in Arnhem. Historisch nieuws uit het bestuur is dat vanuit het ITC prof.ir. Paul van der Molen werd ver vangen door prof.dr.ir. Martien Molenaar. Ir. Thijs Ligteringen vanuit de Hydrografische Dienst verving Hans Ferwerda. Van der Molen werd twaalf jaar geleden de eerste secretaris van de stichting en Ferwerda is zes jaar actief geweest. Het bestuur dankte hen in april al en de redactie sluit zich daar vanaf deze plaats bij aan. Van der Molen zij verder gefeliciteerd met zijn in april verkregen erelidmaatschap van de FIG en Molenaar met zijn eind 2009 ver worven koninklijke onderscheiding. Kopij voor nummer 2010-3 wordt graag voor 1 augustus tegemoet gezien. Webstektip: http://americanhistory.si.edu/collections/ surveying/ Nauwkeurigheid: ook bij bet lezen gewenst dr. Piet Broeders 50 Varia: torenhoogte 55 De wereldwijde triangulatie en de door Nederlandse officieren toegepaste wiskunde 1787-1850 Jeroen Mohrmann 56 Koopmans en Teeling: pioniers van de ge schiedschrijving van de landmeetkunde (2) Henk Holsbrink 67 Varia: landmeters in Wantijpark 71 Historisch nieuws 72 Voor u gelezen Adri den Boer en Theo Scheele 80 Varia: uit oude Texelsche Couranten 84 Reacties 85 Varia: de Wanschaff-'keurcollectie' herschikt en enkele andere mutaties binnen het geodetisch instrumenteel erfgoed 87 Varia: vakhumor van 1941 90 Varia: instrumenten in geheugenvannederland.nl Column: geodeet en geschiedenis Adri den Boer 91 92 28 oktober 2010: Donateursdag bij het Nationaal Archief De geactualiseerde redactiefoto 49

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2010 | | pagina 3