viseur Wim van Beusekom assisteerde de prins, onder andere met het draaien van het instrument, en Louis van Gasteren en Han Meeter waren baakhouders. Als afronding tekenden de prins en de stichtingsvoorzitter het meetprotocol. Vervolgens bewonderden zij de expositie in de kelder, inclusief de vele water schapsnamen bovenaan de peilschalen. Ook de in en achterop nummer 2010-2 van dit tijd schrift opgenomen peihnerkschets uit De Klinge (B) was te zien. (Voor de andere vier geselecteerde, zoals de toen ook afgebeelde van Neerasselt, was geen ruimte.) Van Hudde- steen tot instrumenten was alles perfect. Alleen prijkt bij een hoogtekaart op de keldervloer wel een foto van het laagste puntmonument van autohandelaar Van Vliet 'bij het Nieuwekerk a/d IJsselmet een 'r' te weinig en met de hoogte van vóór de 5e Nauwkeurigheids water passing: nog -6,74 in plaats van -6,76 meter onder NAP.(Van Beusekom legde het laat ste later graag uit: 'De hoogte hebben we con form gehouden aan de tekst die op het monu ment staat. Geldt ook voor Vaals. We zouden dan ook moeten vermelden dat de NAP-paal in Amsterdam 2 cm is gecorrigeerd. We hebben als het ware de historie gefixeerd op de situatie van 1988.') Tot slot was er een informeel samenzijn - zon der persfotografen - in weer de Boekmanzaal. Alle genodigden ontvingen van Rijkswaterstaat een NAP-bout en de fihndraaiboek-pocket 'Een zaak van niveau' van Louis van Gasteren uit 1991. Afb. 4. Prins Willem-Alexander en profdr. Gerard van de Ven Afb. 6. Hoogtekaart met laagste punt Afb. 3. Toegangskiosk van de Canal-Company voor Neêrlands dwarsdoorsnede van 1988 Afb. 5. Boekjes en NAP-bouten voor de geno digden 133

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2010 | | pagina 7