menlijk project van Tresoar, Museum van Smallingerland en Smelne's Erfskip. Voor donateurs van Smelne's Erfskip is de prijs 14, in de boekhandel is het te koop voor 16,50 (afb. 8). GIN-symposium 2010 Op het GIN-symposium van 10 november 2010 kreeg ir. Bastiaan van Loenen de prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs (afb. 9). Zoon Menno van de naamgever las niet alleen het juryrapport voor, maar memoreerde ook de beroepsmatige levensloop van zijn vader. (Prof. J.M. Tienstra (1895-1951) was hoogleraar en rector magnificus van de Technische Hoge school te Delft (nu TU Delft). Vanaf 1937 was hij lid van de Rijkscommissie voor Geodesie. Hij was secretaris van de Commissie in de periode 1945 - 1947 en voorzitter van 1947 tot aan zijn overlijden in 1951.) Verder kregen de ruim 400 bezoekers niet alleen een folder van de stichting De Hollandse Cirkel mee, maar bijvoorbeeld ook een van de Fryske Akademy over HISGIS Groningen. 'HISGIS is opgezet per gewest en beslaat momenteel (mei 2010) Groningen, Fryslan, een voorlopige versie van Overijssel, delen van Utrecht en de gemeente Sittard-Geleen. Het wil op den duur heel Nederland omvatten. De rest van Utrecht komt in het najaar van 2010 Afb. 9. Delftblauw wandbord behorend bij de Tienstraprijs 2010 (foto NCG) beschikbaar', aldus de folder over het systeem met als basislaag de kadastrale minuutgege- vens (1812-1832). Prof.dr. Hans Mol (Fryske Akademy) hield er op het symposium in een parallelsessie ook een lezing over. Verkrijgen van kadastrale mede werking viel tegen. Het is maar geschiedenis en dat heeft weinig nufzo zou daar worden gedacht, aldus de bijzonder hoogleraar Geschiedenis aan de Leidse Universiteit. Inzake het georefereren van oude manuscript- kaarten had sessievoorzitter Harry van der Werf eveneens een uitsmijter: Je schrikt ook als je niéuwe kadastrale en Topografische kaarten over elkaar heen legt Adri den Boer Ahrend N. V. in De Blauwe Wimpel Ene Henk Woudstra schreef in het maandblad voor scheepvaart en scheepsbouw De Blauwe Wimpel nr 2010-10 over 'De maritieme escapa des van een respectabele weduwe'. Hij benutte met instemming en bronvermelding drie illus traties van de webstek www.hollandsecirkel.nl Het betrof twee sextanten en een Tellurometer (afb. 10). Dat van de weduwe in de kop slaat op het bedrijf met weleer de naam Wed. J. Ahrend Zoon, waarbij de auteur rond 1955 in dienst trad als hoofd van de afdeling Instrumenten. De vertegenwoordiging van Wild-Heerbrugg voor geodetische instrumenten werd gememo reerd, maar ook het sub-dealer worden van Afb. 10. Sextant van Freiberger Prazisions Mechanik van RWS-DID, op DFLC-webstek van 1940 en in 'De Blauwe Wimpel'van circa 1950 (www. hollandsecirkel, nl) 'SGhittm q. 24

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 26