Afb. 11. Philips-landmeters J. Bleeket; B. de Laat en H. van Roermund bij Acht, gem. Eind hoven (Philips Koerier 7 april 1988) Cooke, Throughton Simms voor de Telhrro- meter. Bedrijfsaspecten van voor zijn eigen tijd werden ook genoemd. 'Reeds voor de Tweede Wereldoorlog had Alirend nautische instrumen ten verkocht, zij het op bescheiden schaal. Onder eigen naam leverde men sextanten en quintanten, naar ik vermoed afkomstig van de Arnhemse firma De Koningh', aldus de auteur. Adri den Boer Ameland te kaart' website van de maand Van de website www. amelandtekaart. webklik. nl van Jan Bleeker uit Son en Breugel was tij dig bekend dat deze door het Persbureau Ame land gekozen zou worden tot de website van de maand maart 2011. Onder de knoppen aan de bovenzijde, met veelal het jaartal van vervaar diging, treft u de verschillende kaarten van het eiland Ameland in chronologische volgorde aan, terwijl in het begin het vak als Landmeter, door de jaren heen, ook even onder de loep wordt genomen zo schreef de maker op de site. Zelf als landmeter bij Philips in 1988 in Eindhoven aldus een fotobijschrift (afb. 11). Van deze website is op de PC een eenvoudige boekvorm met ca. 50 pagina's (A5 formaat) gemaakt en geprint (afb. 12). Het betreft een niet commerciële uitgave, die beperkt in eigen beheer wordt uitgegeven. Op zijn website van november (de website van de maand december 2010) die getiteld is: www. historieameland.webklik.nl, staat onder andere onder de knoppen "Het oude Kadaster", "De eigendommen 1830", "Huismerken", "De Afb. 12. Boekomslag Ameland te kaart' Minuutplans", "De Philips Koerier", "Geode- sia 1988", "De expositie 1991" en "Het exposi- tieverslag" nog veel meer over wat Bleeker in het verleden uitzocht over de kadastrale werk wijze in 1830-1832 op Ameland. Als hoofd Landmeten en Survey bij het Woning- en Grondbedrijf van Philips Gloeilampenfabrie ken schreef Bleeker in april 1988 ook in Geo- desia: 'Een driehoeksmeting op Ameland anno 1830', zie evt. www.hollandsecirkel.nl Met name bezoek van beide sites van de maand zij aanbevolen! (Adri den Boer) Artikel over verzamelaar 'In de kelder van Schapers Holding BV in Raamsdonksveer is de privécollectie landmeet- instrumenten van directeur Cor Kieboom (68) weggestopt. Met een paar honderd instrumen ten heeft hij een unieke verzameling. Waar schijnlijk de grootste van Nederland', aldus de intro van een artikel in RN De Stem van 26 mei 2010. (www. bndestem.nl) 25

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 27