Van de redactie Inhoud Graag biedt de redactie dit weer gevarieerde nummer aan. Uit de rubriek Historisch nieuws blijkt ook dat velen zich met aspecten van de geschiedenis van de landmeetkunde bezig hou den, mooi! Die waardering geldt ook voor GIN met een historische werkgroep en met dito publicatiemogelijkheden in Geo-Info. Toch passen daar ook kleine kanttekeningen. Het is ruim een jaar geleden dat de GIN-voorzitter publiek toezegde om Geo-Info vanaf 2004 in het digitaal tijdschriftenarchief van de stichting De Hollandse Cirkel te plaatsen, zie p. 33 van nummer 2010-1 van dit tijdschrift. Toen stón den de artikelen van dat blad wel per nummer vanaf 2004 injpg op www.geo-info.nlGIN heeft nu sinds november een dusdanig ver nieuwde webstek dat zelfs haar eigen (bloei ende) Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie er maar op is weggelaten. De site stelt verder nog steeds over Geo-InfoDe arti kelen worden na drie maanden beschikbaar gesteld aan iedereen door middel van een pdf bestand. De artikelen, gesorteerd op jaargang en nummer kunt u vinden in de bibliotheek onder artikelen Geo-InfoIn tegenstelling tot op hun oude webstek gaan de losse artikelen nu niet verder meer terug dan nummer 2009- 7/8. Voor onderzoekers is het dus nog slechter geworden, maar misschien zijn het alleen con versieproblemen en is alles bij verschijnen van dit tijdschrift al beter. Het was dan slechts een aantal maanden merkwaardig dat de Neder landse vaktijdschriften van de laatste 125 jaar op internet stonden, maar niet die van 2004- 2009.... Voor wat betreft DHC zelf zullen in de zomer van 2011 de nummers 2010-3 t/m 2011-2 aan de tijdschriftenviewer worden toegevoegd. Voor nummer 2011-2 is 1 mei de finale kopij datum. Webstektip (zie ook p. 18): http://www.technikgeschichte-jena.de Anno 1921 in de keuken van de secundaire Rijksdriehoeksmeting prof.dr.ir. Leen Aardoom 2 Varia: kadasters weten niet alles 6 Koopmans en Teeling: pioniers van de geschiedschrijving van de landmeetkunde (3) Henk Holsbrink 1 Borneo, en nog wat dr. Piet Broeders 12 Varia: waterpassen in zuidoost Groningen 17 Techniekgeschiedenis uit Jena ing. Martien van Zoeren Historisch nieuws 18 20 Varia: landmeetlessen dankzij Zuiderzee werken 26 Voor u gelezen Adri den Boer en Henk Holsbrink 27 Reactie 30 Varia: HP/De Tijd over 12 oktober, PWA en NAP 30 Varia: landmeters en paasbulten 31 Varia: 'Het luiden van den Bourdon te Delft' 31 Column: '...voor oningewijdengeschetst' Adri den Boer 32 1 ritmlMIrfvlili-klr In «nu r,V, 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 3