Varia: ineetarbeiders van Kadaster Roermond Caert-Thresoor 2011-2 Meetassistenten Pierre Claessens en Cas Beelen (www.ethicle.com) Bijgaande twee foto's van vroegere mede werkers van het Kadaster Roermond zijn van internet te halen via www.ethicle.com. ('Kadaster' gaf daarop pas 2069 treffers.) De webstek www.schumulder.nl geeft deze foto's ook, daarop zijn ze niet te downloaden, maar er is wel meer informatie. In totaal zes foto's van Kadaster Roermond zijn afkomstig van de familie Wolter-Claessens. Bij de ene hier benutte foto meldt het onderschrift dat het gaat om Pierre Claessens, C. Beelen en een dienst- Uitgave 2011 -2 van het tijdschrift Caert- Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: De kaart van Nederlands Brazilië door Georg Marcgraf, door Martijn Storms; Ortelius' Epitomes?, door Marcel vanden Broecke; De kartografische collectie Bisdom van Vliet - Le Fèvre de Montigny, door Esther Verkaik en Elien Voerman (eerder gepubliceerd in Geo-Info 2011-3). Verder wordt de rubriek Kaartcollecties in Nederland voortgezet met die van de Universiteitsbibliotheek Groningen. Algemene informatie: www.caert-thresoor.nl auto van 'Financiën'. Flet nummer daarvan begint met een P en dat was zo bij Limburgse kentekens voor 1951. De andere foto heeft als onderschrift: 'Pierre Claessens hanteert een historische tachymeter.' Dat is echter een Wild-theodoliet die ten tijde van de foto niét historisch was (T2). Van meetassistenten is in Meetassistent Pierre Claessens (www. ethicle. com) het Kadastermuseum weinig of niets te vinden: zij waren geen landmeters. Jos Schreurs echter over Pierre Claessens: 'Hij heeft op een paar maanden na 50 jaar als meetassistent bij het Kadaster gewerkt, eerst als losse meetarbeider en later in vaste dienst. Hij heeft in het begin van de jaren zeventig de dienst op 65-jarige leeftijd verlaten.' Van C. Beelen achterhaalde hij de voornaam Cas en ook deze bleek bijna 50 jaar meetassistent bij Kadaster Roermond te zijn geweest. Adri den Boer 81

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 19