Afb. 12. Omslag van het boek 'Onder ingenieurs. Biografie techniek'van Hans Renders (red.) uit 2010 'www. ui tgeverijboom. nl) Landmeter in boekbespreking "Zoals u weet zijn ingenieurs in de regel geen mannen van veel woorden', schreef sir Sandford Flemming, landmeetkundige uit Schotland, in 1876. 'Hij typeerde zijn soort als zwijgzame ploeteraars 'op hun eigen, geïso leerde terrein, waar meer met daden wordt gewerkt dan woorden,' zo schrijft Eric Berkers in het boek 'Onder ingenieurs, biografie techniek'. Dat boek is samengesteld door het Biografie Instituut in Groningen. De centrale vraag in de artikelen luidt waarom er zo weinig biografie ën over ingenieurs bestaan. Net als de Schotse landmeter proberen de verschillende auteurs door te dringen tot de ziel van 'de' ingenieur, om daar het antwoord te vinden. (www.technischweekblad.nl, start boek bespreking van Benno Boeters van 'Onder ingenieurs...7juli 2010) 2012: Mercatorconferentie Erfgoedcel Waasland en de Universiteit Gent organiseren van 25-28 april 2012 in Sint-Niklaas (B) de conferentie 'Mercator Revisited - Cartography in the Age of Discovery'. Gerard de Kremer (Mercator) werd op 5 maart 1512 geboren in Rupelmonde, 15 km van Sint-Niklaas. (www. mercatorconference2012. be) Afb. 13. Veel hoogtepunten op pr-materiaal van de Mercatorconferentie (www. mercatorconference2012. be) Omstreden middelpunten Benelux Zowel Oisterwijk op de grens met Moergestel als Chaam bij de rotonde aan de Baarleseweg pretenderen het middelpunt van de Benelux te zijn. Een door de Benelux gevraagde berekening van het Kadaster leverde Oisterwijk op. Daar tegen is door de gemeente Alphen-Chaam bezwaar gemaakt en die liet Chaam als middel punt uitrekenen door 'het gerenommeerde be drijf Geodan'. Staatssecretaris Ben Knapen van Europese Zaken onthulde op vrijdag 20 mei in Moergestel (Oisterwijk) een wegwijzer met het geografisch middelpunt van de Benelux. Op 27 juli werd in Chaam een Happy People-kunst- werk (in de kleuren van België, Nederland en Luxemburg) officieel in gebruik genomen. (www. www.alphen-chaam.nl en www. inoisterwijk.nl) NB Waarom negeren allen het ook tot het koninkrijk en de Benelux behoren van de Ned. Antillen? AdB. Afb. 14. Monument en informatiepaneel voor geografisch middelpunt van Luxemburg (foto Cornelis Smits) Onomstreden middelpunt Luxemburg Het geografisch middelpunt van Luxemburg ligt in Pettingen. Het was al in 2009 door de "Administration du Cadastre et de la Topogra- phie Luxembourg" berekend op 49° 46' 38" N en 6°05' 43" E. Op 27 juni 2011 is in aan wezigheid van genodigden op die plaats daar voor een monument onthuld. Verdere infor matie kan gevonden worden op www.act. public.lu. (Cornelis Smits - cornelis@tango.lu) ■Mute- 92

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 30