Van de redactie Inhoud Met genoegen biedt de redactie dit haast museale themanummer aan. Naast een DHC- excursieverslag naar de geodesie-afdeling van een Duits museum wordt een particuliere vooruitblik gegeven naar een van de andere musea daar, die in 2012 wordt heropend. Van dezelfde auteur volgt een verslag van een privébezoek aan een artilleriemuseum in Zweden. Zag iemand de 380 m2 geodetische tentoonstellingsoppervlakte in het Deutsches Museum in München al eens? Een impressie is welkom, net als van onderstaand 'Geodesiamuseum'. Verder komen van museum Boerhaave (OCW) zorgen aan de orde en van het Belastingmuseum (FIN) investeringen, puur omdat dat onder een ander departement valt... Voor nummer 2011-4 is 1 november de kopijdatum. Webstektip: http://www.igogo.pt/ museu-da-geodesia-de-vila-de-rei/ Verslag excursie vakmuseum in Dortmund Adri den Boer 66 Het instrumentenmuseum in Dresden ing. Marden van Zoeren 70 Schokland, zomer 1941. Een verhaal bij de foto's prof.dr.ir. LeenAardoom 75 Varia: meetarbeiders van Kadaster Roermond 81 Artilleriemuseum Kristianstad ing. Marden van Zoeren 82 Varia: goed verzekerde kaart van Slaterus 85 Historisch nieuws 86 Varia: Eisinga en Fullenius, bestrijders van bijgeloof 93 Varia: 'Los' brievenboek van landmeter Van Beek 94 Koopmans en Teeling: pioniers van de geschiedenis van de landmeetkunde (4) Henk Holsbrink 95 Varia: landmeters op rotonde Zoetermeer 98 Varia: 'Graphometer of Theodoliet' 99 Amsterdamse landmetersprenten uit 1709 en 1726 Adri den Boer 100 Column: 'gele' geschiedschrijving bij RWS? Adri den Boer 104 65

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 3