Hulpkaarten in gebruik (foto Renè van der Schans) meerdere exemplaren van gescande hulpkaar ten problematisch. De reeks hulpkaarten is volgens hem de cartografische ruggengraat van menig onderzoek. De nauwkeurigheid voldoet ruim aan zijn eisen. Het capaciteitsprobleem bij opslag van het oorspronkelijk materiaal is in zijn ogen minder groot dan wordt voorge steld. Het gaat volgens hem om 3.500.000 i.p.v. 10.000.000 documenten. Die zouden heel goed in zuurvrije dozen kunnen worden opgeslagen. Hij pleit voor overdracht aan het Nationaal Archief.' De website www.historischekarto- grafie.nl bevat verder een verslag ter zake van een bijeenkomst op 23 augustus 2011 bij het Historisch Centrum Overijssel te Zwolle. (Adri den Boer) Vakhistorie in Geo-Info In Geo-Info 2011-9 verscheen van Adri en Arjan den Boer het artikel 'Moderne aandacht voor kaartkopie uit 1790' over tekenwerk van ...en de bescheiden eigen ondertekening van Jan Sabrier in de rechteronderhoek (Bijzondere collecties, Universiteit van Amsterdam) landmeter Jan Sabrier met het toen al verdwe nen Zevenhuizense Bos. Zijn bron was werk van landmeter-notaris Jan Potter uit 1564 en in tussen had landmeter Floris Jacobs in 1638 nog een tussenkopie gemaakt. Zie vooral ook www. weblab.ab-c.nl/vogelvlucht. In nummer 12 van hetzelfde tijdschrift verscheen van Nicolas de Hilster 'De ongewisse toekomst van Museum Boerhaave en haar geodetisch erfgoed'. Een zinsnede: 'De on-line collectie toont sextanten (30), theodolieten (20), Hollandse cirkels (19), Cartouche van de kopiekaart van Jan Sabrier van 1790 naar Floris Jacobs. 128 fllaar'é ftTpmstr

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 26