een sheet heette 'de tolleranties' en je hoorde de term rollen in de tunnels.Prachtig waren blijken van vakkennis, maar ook sommige relativerende opmerkingen als 'blindelings vertrouwen op wat de boorder doet, die binnen vijf centimeter moet blijven, als je het met 10 cm nauwkeurigheid kan meten'. Een andere richting RWS was ook fraai: 'In 2004 waren we net klaar met bestekken en toen wijzigde het NAP 2 cm'. De term 'een baak kan twee dagen branden' stond voor een aan de zijkant van invarbaken gemonteerde led-verlichting voor gebruik in de tunnels. Zijn in Rotterdam alle kabels en leidingen centraal geregistreerd, bij het boren moesten onverwachts twaalf on bekende ankers van een kunstijsbaanfundering worden uitgeboord. Het leverde drie maanden vertraging op. Het was niet de enige tegenslag. Tijdens de aansluitende rondleiding toonde Koster dat het bestaande gebogen perron van wat eerst het metro-kopstation was niet de goede maat had voor de langere lightrailtrein- stellen en dus de waarschu wingen daarbij niet ontbreken. Vóór het vertrek naar stationsplein en metro- tunnel had voorlichter Vincent Cardinaal nog een gelikte presentatie van het megaproject Rotterdam Centraal gegeven. Zelf beleed hij na afloop zich te voelen als een predikant, die het CS-evangelie moest uitdragen. (Persoonlijk dacht ik meer aan de verering van het gouden kalf uit Exodus 32.) Na de rondleiding volgden nog een hapje en een drankje in café-restaurant Engels. 108 Analoog 3D-model in 'Punt Centraal'verwees al naar café Engels voor de slotborrel. Waarschuwingen als oplossing voor maatproblemen tussen perron en lightrail Meetreflectoren met sticker van Gemeentewerken Rotter dam in tunnelbuis van metro- /Randstadrail Zelfs treintjes werden bekeken, cd wist Quee dat sommige types er nooit zouden rijden. LET OP er zit ruimte tussen het perron en de metro bij het instappen! Theo Koster van Gemeente werken over de Randstadrail. Onterechte benaming 'metro'en visuele inspectie door DHC-ers

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2011 | | pagina 6