Na daarvoor geslaagd te zijn heb ik voor een halfjaar gewerkt op het rekencentrum van juffrouw Best in Den Haag. Daar werden alle meetkundige grondslagen voor het hele land berekend. Ik heb daar ontzettend veel opgesto ken en kon me uitleven in mijn lievelingsvak grondslagberekenen. Na dat halfjaar werd ik per 1-1-1958 als tekenaar overgeplaatst naar Maastricht LD. Op je 24e (in 1961) werd je landmeetkundig ambtenaar en kwam je tevens in aanmerking om geselecteerd te worden voor de velddienst. Na die selectie werd ik in 1962 overgeplaatst naar Roermond LD, na in Utrecht een zandbakcursus landmeten te hebben gevolgd. In hetzelfde jaar mocht ik ook meedoen aan het vergelijkend toelatings onderzoek voor de vakcursus van het Kadaster. Deze cursus stond gelijk met een opleiding aan de HTS-landmeetkunde te Utrecht. Aan dat toelatingsonderzoek deden 120 mensen mee en er was maar plaats voor 10 cursisten. De cursus duurde 2 jaar en daarna werd ik per 1-1-1964 weer geplaatst in Roermond LD als techniscli ambtenaar en later als technisch hoofdamb tenaar. In 1967 werd ik overgeplaatst naar bureau ruilverkaveling Roermond als technisch hoofdambtenaar. Ik was daar vooral werkzaam in ruilverkavelingen in uitvoering (plan van toedeling ontwerpen, bezwarenbehandelingen, e.d.). Na de grote reorganisatie bij het Kadaster van 1974 werd ik staffunctionaris bij bureau ruilverkaveling in Roermond. Toen waren mijn werkzaamheden de voorbereiding van ruilverkavelingen, de kavelruilen en de begeleiding van jonge geodeten. In 1983 werd ik benoemd tot projectingenieur. Dat was voor heen onmogelijk.Tot dan toe was deze functie alleen haalbaar voor academisch geschoolde geodeten. Als projectingenieur was ik landme ter-deskundige in een zestal ruilverkavelingen. Bij volgende reorganisaties bij het Kadaster werd ik in 1989 hoofd landmeetkundige zaken en in 1992 hoofd landinrichting en landmeet kundige zaken en tevens plaatsvervangend directeur. Bovendien was ik interim-manager op de Bewaring en Juridische afdeling van het Kadaster in Roermond. Ik was toen de baas van ongeveer 300 medewerkers. In juli 1995 ben ik met de VUT gegaan. Antwoord op vraag 5 over vakmatige ontwik kelingen Als voorzitter van de provinciale werkgroep begeleiding invoering technisch systemen ben ik altijd actief geweest bij het automatisering proces dat het Kadaster heeft doorgemaakt en dat in feite nu nog altijd doorloopt. Vooral de invoering van LKI in de werkprocessen volgde ik heel intensief. Bovendien was ik actief bij het toepassen van het ATOR-systeem in ruilver- 17 Hoekmetingen in 1962 (coll. Schoemakers) Als voorzitter van de stichting NGL op het congres van 1989 (coll. Schoemakers)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 19