Landmeter Bestebroer en de Grote Kerk van Tholen Adri den Boer in de Grote of Onze Lieve Vrouwe kerk te Tholen. Over de auteur van beide oude werken, landmeter Korstiaen Bestebroer, vermeldt het nieuwe boek verder niets. Zelf zette hij al wel op de titelpagina van 1785: uit geteekend, ende gemaakt door Mij Ondergeschreven Geadmitteerde Landmeter'. Hij is een van de vier Bestebroers in 'Muller en Zandvliet' en werd op 7 april 1747 inderdaad geadmitteerd door het Hof van Holland, Zeeland en Westlfiesland. Zijn woonplaats was toen ook Tholen. Hij trouwde zelf in de genoemde kerk op 14 april 1779 met Margaritha Veldhuijsen. De webstek zeeuwsarchief.nl geeft bij zoeken op de naam Bestebroer onder 'afbeeldingen' 42 kaarten en 76 tekeningen van hem, alle uit de omgeving van Tholen. Verder bleef van hem In het depot van het gemeentearchief van Tholen bevinden zich een kaartboek met grafzerken (1772) en een boek met tekeningen van de rouwborden (1785) uit de Grote of OLV-kerk van Tholen. Het is te danken aan de Bataafsche Revolutie dat dit werk van landmeter Bestebroer niet alleen mooi was, maar ook onmisbaar werd. Op 23 april 1798 werden alle rouwborden uit de kerk verwijderd en rond die tijd gingen ook de (meeste) wapens op de grafstenen er aan. Unieke boeken uit 1785 èn 2005 Drs J. Chr Verhage MA, MCM uit Velserboek kwam genoemde werken bij zijn genealogische naspeuringen tegen. Hij maakte een boekje over de rouwborden en de familie Van Grijpskercke in zeer beperkte oplaag (108 p. A4: 1 edition published in 2005 in Nederlands and held by 2 libraries worldwide'): Wapenboek van de rouwborden zoals deze gehangen hebben 33 OOR WOORD Titelpagina van het handschriftboeh van Bestebroer uit 1785 op titelpagina van 2005 Wapen van Maria Steengracht daaruit als voorbeeld overleden op 6 november 1679 ÏÏS Chu^ Cornells van Vrijberghe. 1afbeelding 1232. en Urate Kerk lliolcn.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 35