Van de redactie Inhoud 'Of wat te denken van de verzameling over geodesie? Het woord zelf nodigt niet echt uit tot kijken, maar wie dat wel doet ontdekt als Columbus in zijn hoogtijdagen een geheel nieuwe wereld. Die van de landmeetkunde.' Het is een citaat uit dagblad De Limburger van 31 oktober 2011, zie 'Historisch nieuws'. Die rubriek meldt verder dat bij Pauw en Witteman over een oude landmeter werd gesproken en Pechtold in de Leidse Pieterskerk een transver- saalschaal veilde! Dit tijdschrift staat intussen tot en met nr 2011- 2 in de databank en ook daar is de redactie het stichtingsbestuur dankbaar voor. Webstektip: www.cadastre.ch (Portal met ook informatie over een vakmatig eeuwfeest: 'Die Amtliche Vermessung Schweiz wird 100 Jahre alt. Der Jubilaumsauftakt findet am Mittwocli, 9. Mai 2012 auf dem Bundes- platz in Bern statt. Gefeiert wird aber auch am «Tag der Amtlichen Vermessung Schweiz»: Unter dem Motto «Mittelpunkt» finden am Samstag, 12. Mai 2012 schweizweit Akti- vitaten statt. In allen Kantonen finden fiir die Bürgerinnen und Bürger Aktivitaten zum Thema «Mittelpunkt» statt - zum Beispiel die Begehung des geografischen Mittelpunkts des Kantons. DHC op beurs en GIN-congres 2 Adri den Boer Duitse eer voor Nederlander Mercator 5 Adri den Boer Het kadaster binnen en over de grenzen, een literatuurverkenning 6 ir. René van der Schans Meer over de interviews met 'meesters van weleer' 16 Adri den Boer Honderd jaar landmeetkunde aan de Universiteit van Franeker 1636-1744(2) 19 Henk Holsbrink Varia: hoe oud is de theodoliet? 25 Historisch nieuws 26 Varia: gezeten landmeter uit 19e eeuw 32 Landmeter Bestebroer en de Grote Kerk van Tholen 33 Adri den Boer Varia: landmeter van Lego 34 Varia: 'Neugrad'van foute minister 35 Varia: uit Bakkeveen en Haule 36 Reactie 36 Voor u gelezen 38 Adri den Boer en Henk Holsbrink Column: meer oorlogsverhalen svp 40 Adri den Boer 1 av.cadastre.ch Amtficbê Vermetsung Das Portal der amtlichen Vermessung Schweiz «T i ir=i Festschrift zum 100 Jahre Jubilaum Amtliche Vermessung Schweiz Fin Qtatrlfruiiattlirfcn Wfrt lur fin Omrlnv hall-.werk Ttfcfin It M3 11M

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 3