DHC op beurs en GIN-congres Op 30 november en 1 december 2011 waren in de Jaarbeurs te Utrecht de beurs Geo-lnfo Xchange en het vierde GIN-congres. Mini-stand Opnieuw had de stichting een standje op de Vraag 3. beurs Geo-lnfo Xchange en dat leverde weer enkele nieuwe donateurs op. Op de webstek kwamen vragen en antwoorden van een Vraag 4. promo-prijsvraagje al. De prijswinnaars kregen persoonlijk bericht. Het ging om deze vijf vragen en antwoorden: Vraag 1. Wiens geboortedag wordt in 2012 gevierd?: Gerard de Kremer (Gerardus Mercator 1512 - 1594). Aan zijn 500ste geboortedag wordt volgend jaar bijzondere aandacht besteed. Vraag 2. Welke organisaties zijn niet op Vraag 5. de Kanaalweg te Delft gehuisvest geweest?: De faculteit der Geodesie van de TU Delft werd pas faculteit na de verhuizing naar de Thijsseweg in Delft. Aan de Kanaalweg was Geodesie nog een (onder)afdeling van de Afdeling Weg- en Waterbouw (later: Civiele Techniek). Wat is een geodetische lijn?: De kortste verbinding tussen twee punten (op een oppervlak). In welk jaar werd het Kadaster opgericht? Volgens sommigen is de start van het Kadaster in Nederland in oktober 1811 naar Frans voorbeeld met de invoering van de Wet Methodique Verzamelingen. Het Kadaster ziet het geboortemoment op 1 januari 1832 met het gereedkomen van de opmeting van het gehele land (exclusief Limburg). Wat is een alltidade?: (uit bet Arabisch wijzer) In de geodesie wordt hieronder verstaan het bovenste (draaibare) gedeelte van een theodoliet of tachymeter. 2 Stichting tftodse DHC-stand met Jan Ebbinge en Jan Steehouwer

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 4