Colofon Het Tijdschrift De Hollandse Cirkel is een periodiek van de gelijknamige stichting. De stichting werd opgericht op 16 juni 1998 en heeft als doel de bevordering van de belangstelling voor het verleden van de geodesie. De volgende instellingen zijn deelnemer van de Stichting De Hollandse Cirkel: Nederlandse Commissie voor Geodesie Vereniging GeoBusiness Nederland Dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine Kadaster UT, Faculty of Geo-Information Science and Earth Observation ITC TU Delft, Faculteit Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek en Onderzoeksinstituut OTB Rijkswaterstaat Data-ICT-Dienst Redactie-adres Verzetsstraat 76 2912 CV Nieuwerkerk aan den IJssel telefoon: 0180-314870 e-mail: redactie@hollandsecirkel.nl dr. F.W.J. Scholten dr. H.G. Heijmans Bureau Stichting De Hollandse Cirkel ir. J.B. Ebbinge (coördinator) Postbus 9046 7300 GH Apeldoorn telefoon: 088-1833210 e-mail: j.b.ebbinge@hollandsecirkel.nl Website Stichting De Hollandse Cirkel e-mail: j.a.j.marissen@hollandsecirkel.nl Abonnementen Het tijdschrift verschijnt viermaal per jaar en wordt gratis verspreid onder de donateurs van de Stichting De Hollandse Cirkel (minimum donatie 30,-- per jaar voor personen, 10,— per jaar voor studenten en 125, per jaar voor bedrijven en instellingen). Tijdschriftabonnementen voor bibliotheken 16,— per jaar. Losse nummers 8,—. Bankrekeningnummer: ABN Amro 51.70.15.757. ISSN-nummer 1566-3442 Redactie Tijdschrift De Hollandse Cirkel A.M. den Boer (hoofdredacteur) J.H. Holsbrink F. Jansen Z. Klaasse Bestuur Stichting De Hollandse Cirkel prof.dr.ir. L. Aardoom (ere-voorzitter) dr.ir. H. Quee (voorzitter) ir. J. van der Linde (secretaris) ir. T. Ligteringen (penningmeester) prof.mr. J.W.J. Besemer ing. W.A. van Beusekom ir. J.G.A. Jansen prof.dr.ir. M. Molenaar H. Westerbeek Msc. ir. R.C.J. Witmer 2012. Het overnemen, evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift, is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Lay-out en druktechnische verzorging: JP Offset, Duiven Raad van Advies Stichting De Hollandse Cirkel drs. L.C. Palm drs. P.W. Geudeke Donateursexcursie (zie p. 44)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 2