Algemene Rijksarchivaris heeft geleid tot enkele bezwaarschiften. Deze zijn eind 2011 afgehandeld. De vernietiging is voorzien in 2014.' (Jaarverslag 2011 Kadaster) Beroep tegen digitale vervanging 'Deze zijn eind 2011 afgehandeld' in het vorige bericht lijkt voorbarig. Op 18 april 2012 verzocht advocaat mr. J.R Heinrich namens de Raad van Bestuur van het Kadaster de sector Bestuursrecht van de Rechtbank Utrecht om "het beroep van eisers niet-ontvankelijk te verklaren, althans - voor zover eisers wel ontvankelijk zouden zijn in hun beroep, het beroep ongegrond te verklaren Het betrof het beroep van dr. H.R Deys en ir. R. van der Schans c.s. tegen het besluit van de Raad van Bestuur van 3 januari 2012 om hun bezwaren tegen digitale vervanging van hulpkaarten - niet tegen dat van de veldwerken - ongegrond te verklaren. (Die voorafgaande bezwaren vond men dus wel ontvankelijk, zij het ongegrond.) Eén van de punten is dat men op basis van het prijspeil van 2007 voor restauratie van 2835 strekkende meter papier 82 miljoen euro kwijt zou zijn tegen 22 miljoen euro aan kosten van digitalisering. (Deze bedragen en hoeveelheden zijn inclusief veldwerken, terwijl tegen de vernietiging daarvan door niemand bezwaar is gemaakt.) Een zittingsdatum is nog onbekend, maar na de zomer. In een schrijven aan het bestuur van de stichting De Hollandse Cirkel d.d. 12 mei 2012 citeert donateur Van der Schans vooreerst een stuk uit 2007 met het citaat: de directie GEO wil immers niets weten van vernietiging van dit materiaal na digitalisering.' Overigens zet prof.dr. Frank Keverling Buisman, onder meer oud-rijksarchivaris van Gelderland en Drenthe, zicli langs een andere dan juridische weg in voor overbrenging van de hulpkaarten bij de RHC's. (Adri den Boer) Uitpersoneelsmagazine Kadaster "We zorgen er ook voor dat we aan de wettelijke verplichtingen voldoen, zoals aan de archiefwet. Die bepaalt wat en hoe lang je de stukken moet bewaren. Tenslotte wordt een deel van onze documenten op den duur cultureel erfgoed, kijk maar eens in het Kadastermuseum", aldus Jan Endeveld van Documentaire Informatievoorziening. 'Vanaf nu gaat Zacharias Klaasse deze pagina weer vullen. In het verleden heeft hij ons vaak meegenomen door de historie van het Kadaster. Dat deed hij door het beschrijven van gebeurtenissen waarvan de bron vaak lag in het prachtige museum dat hij heeft opgezet. Opnieuw neemt hij ons mee in onze geschiedenis, maar nu via voorwerpen uit ons museum. Aan jullie de vraag om te raden welk voorwerp op deze pagina staat afgebeeld. Onder de juiste inzendingen verloten we een Irischeque ter waarde van 25 euro. In het volgende nummer geeft Zacharias tekst en uitleg over dit voorwerp en uiteraard hebben we dan weer een foto van een ander voorwerp.' (Onder Ons, februari 2012, geraadpleegd voor de balie in Apeldoorn) Kadaster (hulp) kaarten te koop 'KL folio. Map met 59 originele kadaster- kaarten 1900 - 1912. Kaarten en hulpkaarten, tekeningen van percelen in de gemeente; Abcoude Proostdij (1), Alkemade (6), Barwaardswoude (4), Diemen (6), Diemerbruggen (4 Hof van Delft (1), Meerssen (1Muiden (2), Mijdrecht (11), Naaldwijk (3), Rotterdam (3), Rijnvaartsche Polder (1), Rijswijk (1), Scheveningen (2), Schipluiden (2), Slenaken (1), Wassenaar 1), Wateringen (2) en Zwammerdam (2) en 5 kaarten zonder plaatsnaam, maar met kadastemummers. Enkele kaarten gesigneerd 'Map met 59 originele kadasterkaarten 1900 - 1912 (www. antiqbook. com) 75

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 37