Voorbeeld van dure landmetersfoto Voor een studiofoto van rond 1875 van Root uit Monmouth in de staat Illinois (USA) wordt ondanks beschadigde hoekjes 650 gevraagd. "A wonderful studio portrait of the entire surveying crew, complete with Transit, Target and a Gunters Chain. An important part of the expansion of America was the Survey Crew, plotting townships, homesteads and mapping the country!" (www.etsy.com) 100 afgestudeerden HTS Utrecht 'De Naamlijst Ingenieurs Landmeetkunde is weer met de post gekomen. Er komt ook een digitale versie: een Linkedln-group. We hebben vandaag het 100e lid mogen verwelkomen. De gelukkige is Mare Straten. Hij zal binnenkort een taart ontvangen.' (Anton Schutte op www.linkedin.com, 25 mei 2012) Kadastrale herinneringen. Op internet staat een website van Marius Broos met ook foto's en herinneringen aan het Kadaster en met name het kantoor Breda. Zie de website onder Diversen en dan klikken bij Kadaster (net voor 'Poes Thijs'). Zijn website gaat vooral over treinen, spoor- en tramwegen. M.C.J. (Marius) Broos is in 1952 geboren te Rupchen en woont al vele jaren in Roosendaal. Sinds 1970 is hij werkzaam bij het Kadaster. Bijgaande foto bijvoorbeeld Aangeboden studiofoto van Amerikaanse landmeters van ca. 1875 (www.etsy.com) kreeg als toelichting: 'Steeds wanneer er in Liempde de Werktuigendagen voor Land - en Tuinbouw werden gehouden, was de Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster present met een grote stand. Op 10 mei 1983 was het mijn beurt om met een collega het allernieuwste instrument voor het hoek en afstandmeten aan belangstellenden te demonstreren.' (www. mariusbroos. nl) Kadastrale demonstratie in Liempde in 1983 (www. mariusbroos. nl) ...en ervaringen Op internet zijn verder te vinden de Herinnering aan "de Bewaring" in Nijmegen van Jan van Eek en de Memoires van de Boekhouder van het Kadaster Willem van Dalen. (www. kwartiervann ijm egen .nl) 77

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 39