aan het meten bleven" lijkt daarin een onterechte conclusie. Van Kerkwijk plaatst deze afbeelding in deze tweede hoofdafdeling onder de titel 'Beschrijving der Meetinstrumenten'. Na zijn opmerking hoe geschikt sextant en theodoliet zijn om nauwkeurig hoeken te meten is het slechts een historische constatering dat bij de grote geodetische waarnemingen in Frankrijk en Nederland gebruik is gemaakt van de repetitiecirkel van Borda en hij beschrijft die dan. Zo kwam het plaatje ook nog in de vierde en misschien ook wel in de vijfde druk. Opmerkelijk is in deze hoofdafdeling ook nog een tafel met van wat heet 'eenige steden en plaatsen in het Koningrijk der Nederlanden' de geografische breedte en lengten, de laatste met seconden in twee decimalen oostelijk of westelijk ten opzichte van de meridiaan van Amsterdam! Het zijn meer dan honderd plaatsen en slechts in Den Helder is de locatie in de stad nader bepaald: 'Tijdsein marine te Willemsoord'. Slot: meer over landmeten in lndië Bevat het verhaal over het boek van Van Kerkwijk al bewijzen van publiek aanbieden van dat werk in lndië, er zijn tal van krantenvoorbeelden met levenstekenen van landmeters daar. In dit geval worden er enkele overgenomen uit De Sumatra Post van 1899, 1921, 1922 en 1932. Dan hebben we het nog niet eens over het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned. lndië, orgaan van de 'Vereeniging van Hooger Technisch Personeel van het Kadaster in Ned. lndië'. lOotrouwd. /estlgd 92 Naar 't f ximsn. Dt hetr L E. W'naaer, lindmftfi vin dr Htndeiivereeniglng Amiictdim te Medio, li heden our Jivi vertrokken voor hel deel nemen un hei examen vin Rou'trnementi landmeter. Landmeten, enz. Weer ontvangen Wetkdiuüge meetkunst, bevattende «ie «j pin eten wij te van tcekcujug brengen van gedeelte, Kmtfvrê. Wcrkdadigo meetkunst V, Ktrkmtk. Geodesie. DE GROOT, KOI,FF Co Advertentie uit: De Locomotief, Sama- rangsch handels- en advertentie-blad, 30 september 1868, met een prijs van f 8,— voor Geodesie van Van Kerkwijk (deze en volgende advertenties van www. kranten, kb. nl) WÉST" ^antoor vau ^cu G ourer- m neme nis-Landmeter wordt voorloopig gehouden in de PASTORIE te Medan. Telefoonnummer 260. W. H. M. SCHAPEE, 14.5 Gone.-Landmeter Kantoorhouden volgens De Sumatra Post van 17 april 1899 Landmetersexamen volgens De Sumatra Post van 19 januari 1921 J. WITTEVEEN Landmeter Dcli Maatschappij en J. VAN BRERO Medan 18 November 1922. Bandoeng 4702 Sommige beroepen zet je erbij als je trouwt, De Sumatra Post 18 november 1922 de Vrieslaan 10, Tel. 1 M W. EC HARDT Gedipt-, beëedtgd Landmeter. Vestigingen gingen maar door, De Sumatra Post 27 april 1932

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 10