Historisch nieuws van zijn sectie ook de geschiedenis van de gehele faculteit, alsmede van de wetgeving op het universiteitsbestuur uitvoerig worden behandeld. De auteur geeft nog aan dat de instroom van studenten in de loop van de jaren 90 hardnekkig te laag was voor het voortbestaan van een zelfstandige voltijdsopleiding, maar behandelt niet de opheffing en splitsing van de Afdeling Geodesie in 2003; daarvoor is het nog wat vroeg. Ook deze publicatie, omvang 149 pagina's, is fraai geïllustreerd. Zij bevat twee addenda van de hand van Elfiriede Fendel: een register van alle hoogleraren en lectoren aan de afdeling sinds Schermerhorn, en een lijst van alle afstudeerders van Bogaerts. Bestelling Donateurs van de stichting kunnen deze publicaties verkrijgen tegen 4,- verzendkosten. Bestelling geschiedt door overmaking van 4,- (per publicatie) naar 51.70.15.757 t.n.v. stichting De Hollandse Cirkel te Pijnacker, o.v.v. 'Aardoom' of 'Bogaerts'. Niet-donateurs: idem, maar prijs 12,50 (inclusief verzendkosten)Svp postadres vermelden. U dient rekening te houden met een levertijd van enkele weken. Herman Quee Beroep tegen digitale vervanging Op 18 april 2012 verzocht advocaat mr. J.P. Heinrich namens de Raad van Bestuur van het Kadaster de sector Bestuursrecht van de Rechtbank Utrecht om "het beroep van eisers niet-ontvankelijk te verklaren, althans - voor zover eisers wel ontvankelijk zouden zijn in hun beroep, het beroep ongegrond te verklaren Het betrof het beroep van dr. H.P. Deys en ir. R. van der Schans c.s. tegen het besluit van de Raad van Bestuur van 3 januari 2012 om hun bezwaren tegen digitale vervanging van hulpkaarten - niet tegen dat van de veldwerken - ongegrond te verklaren. Dit verzoek van mr. Heinrich en dus van de Raad van Bestuur was tevergeefs. Op 12 september diende het beroep. De rechtbank trok daarvoor 90 minuten uit en koos voor een meervoudige kamer. Deze bestond volgens plan uit de rechters mr. K.J. Veenstra, mr. M.P. Glerum en mr. G.C. van Gelein Vitringa-Boudewijnse. Een verslag volgt in nummer 2012-4. (Adri den Boer) Geofort: alle kaarten liegen 'De meeste ouders leren hun kinderen om niet te liegen. De professor van de BosAtlas, 117 Geodetisch-Hiaturische Moimgrafieën Nr. 2 LwipbaMbewJlrijvilig l )r loophaan zondagskind 46 jaar in de Delfl.se geodesie Prd.dr.ir. Thai Bogaerts ma. addmtfc van KUhodeM. Femlel Stichting De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 35