aantal juist inzendingen. Henk Holsbrink uit Hurdegaryp wist correct te melden dat het om Aalsum ging. Hij was als kadastermedewerker betrokken bij de ruilverkaveling Oost- en Westdongeradeel, waarbij er begin jaren tachtig bomen rond de terp werden aangeplant. De LC-tas komt er aan.' (Adri den Boer) NASA: Brief History of Geodesy De NASA vatte de geschiedenis van de geodesie compact samen in een engelstalig filmpje van 2:25 minuten. www. you tube. com/watch v=_Cjl vgmXr5M) Youfïrm ci Blodoron Snelle geschiedenis van de geodesie (www.youtube.com/watch?v=_CjlvgmXr5M) Minuutblad 'aan den IJssel' Sinds juni 2012 prijkt bij de nieuwe Gemeentewerf in Capelle aan den IJssel een informatiebord over de in 1916 verdwenen ijsselsteenplaats Kouwenhoek. Het bord bevat naast tekst en foto's ook een 'kaart uit 1832 met daarin de situatie van 2012. Vervaardigd Gemeente Capelle aan den IJssel, vakgroep INFORMATIE snSSIC Geo-informatieOmdat op dit kaartfragment ook de dorpskerk staat is voor iedere voorbijganger te zien dat de torenspits ook hier door het Kadaster als nulpunt voor het lokale stelsel werd gekozen. (Adri den Boer) Analoge kaarten waardevast 'Henri Godts veilde ook op 24 april. Met een verkoop van 80% mag hij dik tevreden zijn. Een 'Toneel der Steden van de Verenighde Nederlanden' van Blaeu uit 1652 deed een brave en verwachte 15.000 Om af te sluiten Veilinghuis De Atlas uit Deventer. Veilinghouder Sinus Cohen meldt onder andere een dikke 36.000 euro voor de tweedelige stedenatlas van Blaeu. In de aftersales nota bene.' (Rondje Boekenland in: Boekenpost, juli/ augustus 2012) Originelen bewaard 'Archive of the Landesamt für Vermessung und Geoinformation, containing a couple of hundred tons of stone litography plates with maps of Bavaria. Picture taken as part of the Lange Nacht der Museen in Munich.' Dat zette Chris73 onder het lemma Geodesy bij een andere foto uit een depot, ook genoemd en getoond door Herman Quee in de bijdrage 'Drie geodetische musea in één stad' (DHC 2007-1). (http://en.wikipedia.org) Informatiebord met minuutblad over kaart 2012 (ontwerp gem. Capelle aan den IJssel) Lithografische stenen met kaarten in een depot in München (http://en. wikipedia.org) 123 NASA Looking Down a Well: A Brief History of Geodesy

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 41