t 150 Jaar Kadaster f Kadaster ook in Affichemuseum De affiche van Toet Bos van het Kadasterjubileum uit 1982 bevindt zich analoog in tienvoud in liet Kadastermuseum onder inventarisnummer 2899. Het Affichemuseum in Hoorn heeft hem ook en daar kwam hij digitaal op internet. (www.geheugenvannederland.nl) Landmeetkundigen en cartografen van in en rond Nijmegen 'Op de website is een nieuwe rubriek geplaatst: Landmeetkundigen/Cartografen in het Kwartier van Nijmegen. De bedoeling is dat van de landmeetkundigen/cartografen die in het gebied van het Kwartier van Nijmegen gewoond hebben/geboren zijn/gewerkt hebben een korte beschrijving wordt gegeven. Vandaag beginnen we met vader en zoon Krayenhoff. Krayenhoff, Cornells Johannes. Geboren Vechel 3 januari 1722, overleden Nijmegen 7 april 1782. Waterstaatkundige, vestingkundige, tekenaar. Vader van Cornelis Rudolphus Theodoras Krayenhoff. Militair-ingenieur, luitenant (1752-1769), opgeklommen tot de rang van kapitein (1779). In de jaren 70 naar Spanje voor kanaalbouw. Cornelis Johannes was gevraagd voor de technische uitvoering van een kanaal bij Tudela. Voor het kanaal bij Tudela zoals geprojecteerd was te weinig verval, maar Cornelis Johannes vond dat er een ander kanaal zou kunnen worden aangelegd dat aan het doel zou beantwoorden: een kanaal van nabij Tudela naar Tortosa aan de Middellandse Zee. Met het tracé van het bevloeiingskanaal bij Tudela werd prompt begonnen. C.J. Krayenhoff werd benoemd tot directeur-generaal en kreeg voor het graafwerk tweeduizend arbeiders tot zijn beschikking. Het project voerde hem driemaal naar Spanje: in 1769-1770, in 1770-1771 en in 1776-1777. Kaarten: samen met zijn zoon een kaart van Maas en Waal, 1772 (Bronnen: Repertorium van Nederlandse kaartmakers 1500-1900, samengesteld door Marijke Donkersloot-de Vrij, Utrecht 2003, en Wilfried Uittenhoeve, Cornelis Kraijenhoff 1758-1840, Nijmegen 2009)' (www.kwartiervannijmegen.ril, 25 juni 2012) N.B. Zie voor de bekende zoon C.R.T. Krayenhoff (en meer) de website. 'Alkmaar en regio op de kaart gezet' In de expositieruimte van het Regionaal Archief is t/m 28 september een tentoonstelling ingericht over historische kaarten van Alkmaar en de regio van de zestiende tot de twintigste eeuw. De kaarten laten zien hoe Alkmaar in de loop der eeuwen uitgroeide tot stedelijk knooppunt. Behalve overzichtskaarten van de stad door de eeuwen heen zijn ook detailkaarten te zien van specifieke situaties in de stad. De regio is vertegenwoordigd met prachtige kaarten, vervaardigd in opdracht van ambachtsheren en waterschappen. 124 Militair-ingenieur C.J. Krayenhojf met instrument (www.kwartiervannijmegen.nl) tentoDiKtriling orer de Historie, VastRoe&ysteawn, Landinrichting, Rijksdriehoehsmeting, CBHN en de Toekomst van het Kadaster Kadasteraffiche niet alleen in bedrijfsmuseum (www.geheugenvannederland.nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 42