DHC-bibliotheek bij HU officieel geopend Adri den Boer In één van de elf locaties van de Hogeschool Utrecht, in het Instituut Gebouwde Omgeving, Nijenoord 1werd op 5 juni 2012 de bibliotheek van de stichting officieel geopend. De al eerder verzamelde boeken zijn vermeld in een catalogus op www.hollandsecirkel.nl. Uitlening kan geregeld worden via willem. vermeulen@hu.nl, de bibliothecaris van de stichting en exclusief sleutelbezitter van de kast. Opening Ir. Wim Vermeulen heette in de lerarenkamer een deel van het DHC-bestuur en enkele kerndocenten welkom en vond datje moet vieren wat kan worden gevierd. DHC- voorzitter dr.ir. Herman Quee dankte de initiatiefnemer voor de eigen bibliotheek van de stichting: het ook presente oud-bestuurslid Hans Ferwerda. Een eerste aanleiding leek aanbod van senioren en opschonende instellingen. Herman Quee memoreerde de vier echte motieven voor zo'n bibliotheek van met name Nederlandse werken. Het ging om een museale functie, een uitleenfunctie, het bevorderen van een doelmatige instroom door te weten wat men heeft, maar ook een jaloers gekeken hebben naar de boekverzameling van de Duitse vakbroeders in Dortmund. De medewerking van de Hogeschool Utrecht werd gretig geïncasseerd, want DHC slaat graag gratis op bij betrokken instanties. Hij hoopte daarboven dat de aanwezigheid van de boeken gebruik door docenten en dus studenten zou stimuleren, maar bood ook DHC-gastlessen 87 Zingend bij de boekenkast: Quee, Ferwerda en Van der Linde Vitrine met meet- en verwerkingsapparatuur Flet HU-pand Nijenoord 1 te Utrecht (foto's Adri den Boer)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 5