aan. Dank was er voor de Hogeschool, maar ook al voor bibliothecaris Wim Vermeulen voor zijn catalogiserend werk. Na knallende champagne in de lerarenkamer toog men naar de gevulde kast op de gang van een verdieping lager. Daar werd als opening vervolgens door de Delftse geodeten luidkeels het Snelliuslied gezongen, van alles bekeken en aan Programme Manager Research Fellow ir. Hiddo Velsink vast om een tweede kast gevraagd. Snelliuslied O, snelle 'Snelliusgroot geodeet Gij, die ons allen hier weet In Uw roemruchte sporen. Door Uwen kennis en zeer grote faam Zijn wij allen hier tesaam In Uwen naam herboren. En ook wij gaan meten het land Waaraan Gij ontsproten zijt. En aanvaard d'offerand U met schuimend bier gewijd bis Rondleiding Docent Henk Jongbloed gaf daarop een interessante rondleiding door het oude ziekenhuisgebouw, waarin men 13 jaar zit en waaruit men over drie jaar weer vertrekt (naar de Uithof). Tussen de boekenkast en twee vitrines met oude instrumenten in dezelfde gang was de toegang tot een altijd geopende kluis vol landmeetkundig gereedschap. Van daaruit was ook een goed zicht op het meetplatform op het dak van een andere vleugel: met vier zuilen en om trillingsvrij achterwaarts in te kunnen snijden. Nog was bekend dat de houten stellage van voor 1999 aan de Vondellaan minder was! (Foto's van beide platforms in gebruik ziet de redactie graag tegemoet.) Een apart beeldschermrijk lokaal met een aan het plafond hangend bord 'geodesie/geo-informatica' deed de bezoekers goed. Opvallend was in de mediatheek de permanente 'book sale' van minder gebruikte boeken voor 1,50 euro, maar Vermeulen en Jongbloed haastten zich om te zeggen dat als daar landmeetkundige werken bij zitten dat dan altijd doubletten zijn. Een bergplaats in de kelder bevatte nog veel meer landmeetkundig materiaal. Bij kisten met bokken voor invar- draden werd geconstateerd dat die draden zelf weer in het Kadastermuseum waren en dat daar 88 Oude instrumenten keurig in het gelid Vermeulen, Ferwerda, Quee en Jongbloed; middenin het bord 'geodesie/geo-informatica Kluis met nieuwere instrumenten

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 6