andere in de provincie Utrecht. Het kruis is een interpretatie van een middeleeuws landmeetinstrument. Daarvan zijn helaas geen exemplaren bekend. Maar dankzij afbeeldingen kunnen we een 'educated guess' maken van het gereedschap dat is gebruikt. We hebben het ook nog wat aangepast voor het gebruik in onze interessante workshops. Op de foto toont Liempdse meubelmaker Martien Roestenburg één van de door hem gemaakte instrumenten.' (www. hetleegeland. nl) Gentse jubileumexpo voorbij... Tot en met 31 mei 2012 was er een tentoonstelling 'U bevindt zich hier: Landmeetkunde, Cartografie en Geomatica aan de Universiteit Gent' n.a.v. het 20-jarig jubileum van de opleiding Geomatica. Zestig foto's van Hilde Christiaens van de opening van eind 2011 prijken nog in de beeldbank. Ook resteert er een 'cataloog'. www. beeldbank, ugent. be) Electrotechnisch nieuws voor landmeters? 'De studieverzameling van de faculteit EWI (Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica) van de Universiteit Twente is in 1979 binnen de afdeling Elektrotechniek opgezet - als vervolg op privé activiteiten - om oudere apparatuur niet verloren te laten gaan. De verzameling wordt beheerd door een facultaire commissie Studieverzameling EWI. Sinds 2007 is de verzameling ondergebracht in de Stichting Ampère.' Een vizierkompas t.b.v. landmeetkunde prijkt tot op de beeldbank toe! (www.el.utwente.nl/studieverzameling/) Landmeterswerk S. van Lith weer in overheidsarchief Op 2 juli 2012 overhandigde Jan Wester, voorzitter van Cultureel Historisch Centrum (CHC) Vollenhove, 31 19de-eeuwse tekeningen van waterwerken van het voormalige waterschap Vollenhove aan dijkgraaf Marga Kool. De tekeningen zijn weer in het bezit van het waterschap Reest en Wieden. De overhandiging vond symbolisch plaats door het overhandigen van een prachtige kaart (uit 1836) van het le district in Overijssel 156 Meubelmaker Martien Roestenburg met door hem gemaakt instrument (www.hetleegeland.nl) 'Jean-Luc Putman bekijkt de cataloogin Gent (www.beeldarchief.ugent.be) Vizierkompas op onverwachte plek (www.el.utwente.nl/studieverzameling/)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 26