Herpositionering van de Brittenburg in Katwijk 'Martien van Zoeren gaat in op de landmeetkundige aspecten van Ortelius' plaat van de Brittenburg. De Brittenburg ligt niet meer in zee, maar onder een kunstmatig duin van opgeworpen materiaal uit waterwerken.' Zo introduceert de redactie van SEMafoor de bijdrage van deze DHC-er in hun kwartaalblad van augustus 2012 over 'De landmeetkundige aspecten van Ortelius' plaat van de Brittenburg uit 1562'. Voor de vergeefse onderwaterexpeditie van 1960 baseerde zich men daar niét op. (www.semafoor.net) Voor de feestdagen? 'The Surveyor is a Bordeaux-style Cabernet Sauvignon/Merlot blend with a good backbone of mature tannins, deep rich fruit and no rough edges. The Seeing Red and Seeing White blends are a surprising value for quality everyday wines. Must try: The Surveyor' (www. cartelwinegroup. com) Nieuw jasje voor portaalsite E U-bibliotheken De portaalsite van 48 Europese nationale en onderzoeksbibliotheken is in een nieuw jasje gestoken. Nu is het nog gemakkelijker om te vinden dat de British Library in Londen Geodesia vanaf 1970 en Geo-Info vanaf haar start koestert, maar ook dat de Bayerische Staatsbibliothek het proefschrift 'Achter de bres. De Rijkswaterstaat in oorlogstijd' van Adolf Waalewijn uit 1990 verwierf. Het zijn maar voorbeelden. ...en audiovisuele evenknie Hierbij wordt volstaan met als voorbeelden een 'theodolite' uit Museo Galileo uit Florence en een nog willekeuriger plaatje uit de Wellcome Library uit Londen: 'Cartography: a European surveyor in a clearing in dense jungle, with a level and native assistants. Wood engraving. Size: image and border 19.9 x 26.5 cm.' (Een kleine kanttekening: taalproblemen blijven en bij zoeken op landmeter vindt men dus geen surveyor...) www. europeana. eu) 159 Instrument met handleiding? (http://cataIogue.museogaIiIeo.it) Europese landmeter met inlandse assistenten (http:// images, wellcome. ac. uk) Goede wijn... (www.cartelwinegroup.com) www. theeuropeanlibrary. org)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 29