Donderdag 11 oktober 2012 woonden 50 begunstigers de 14de Donateursdag van de stichting bij. De gastheer was deze keer ing. IJsbrand van der Bent, eigenaar en algemeen directeur van ingenieursbureau Passe-Partout in Gouda. Van der Bent zei in zijn welkomst woord dat hun kantoor te klein was voor de groep, 'omdat tal van onze mensen altijd op locatie aan het werk zijn'. De alternatieve locatie, de speeltuin 'De Korte Akkeren' op het sluiseiland, was hem goed bekend vanwege de jaarlijkse personeelsbarbecue. Bovendien is die plek ook bij het bouwterrein van de tweede Julianasluis, waar Passe-Partout vooral deformaties meet. (De Julianasluis in het Gouwekanaal, beide van de provincie en van circa 1935, verbindt de Gouwe met de nog getijrijke Hollandsche IJssel.) Stichtings voorzitter Herman Quee bedankte Van der Bent en memoreerde dat hij de eerste gastheer vanuit het bedrijfsleven was. Jaaroverzicht De jaarlijkse terugblik van de stichtings voorzitter leerde weer dat het aantal persoons donateurs langzaam groeit (2011: 141 en 2012: 142). De gememoreerde wapenfeiten van het afgelopen jaar zijn in dit blad aan de orde geweest, maar werd eerder een publicatiereeks nog slechts aangekondigd, nu waren de eerste twee delen in de reeks Geodetisch-Historische Monografieën verschenen! Een nieuwtje was dat Jan Ebbinge na acht jaar echt stopt als coördinator en dat hij wordt opgevolgd door Sieb Dijkstra. Stoppen door herpositioneringen was ook aan de orde bij twee deelnemers in de stichting: de Nederlandse Commissie voor Geodesie en de Vereniging Geobusiness Nederland. Quee had hoge verwachtingen van het resultaat van de alternatieve inspanningen van de laatste om haar leden aan te sporen om deelnemer of minstens bedrijfsdonateur te worden! Nog open bleek het resultaat van het gesprek met de HID van RWS-DID over een nieuw bestuurslid in plaats van de vertrokken Wim van Beusekom, die deze rol ook na zijn pensionering nog jaren mocht vervullen. Leidse hoogleraar wiskunde Vervolgens sprak prof.dr. Gerrit van Dijk, emeritus hoogleraar wiskunde aan de Leidse Universiteit, desgevraagd over zijn boek 'Leidse hoogleraren wiskunde 1575-1975'. Het is in nummer 2012-7 van dit blad besproken. (Van Dijk: 'Veel dank daarvoor!') De mondelinge presentatie mét achtergrond informatie had ook een humoristische meerwaarde en er werden vragen gesteld. 'Een voorwaarde van de Universiteit was dat de personen die ik beschreef overleden moesten zijn en vandaar ook 1575-1975' was zijn eerste zin al! Bij zijn jarenlange werk bleek hem dat historisch onderzoek moeilijker en tijdrovender is dan wiskundig onderzoek, dat men te veel overschrijft en dat foute 134 Adri den Boer Professor Van Dijk over zijn voorganger Snellius

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 4