beweringen daardoor een te lang leven krijgen. 'Petrus van Schoten heet ontelbaar keren de zoon van Frans van Schoten, maar het was zijn broer. Goed, dat je wiskundige bent, want vergelijking van leeftijden leert dat', aldus een voorbeeld. Op een selectie van zijn voorgangers werd ingegaan, met als prominent Willebrord Snellius (1580-1626), het sieraad van de Leidse Universiteit. Bij het in 2002 vernoemen van het gebouw van het Mathematisch Instituut naar Snellius was ter overtuiging van anderen ook van belang dat er zoveel in de stad nog aan hem herinnerde: kwadrant in Museum Boerhaave, Snellius- plaquette in de Doezastraat, grafsteen en epitaaf in de Pieterskerk. De laatste is er slecht aan toe, zoals ook al eerder in dit blad is getoond. Van Dijk voerde een pleidooi voor sponsoring van een restauratie en hij wist dat die ongeveer een ton zou kosten ('Als nog iemand weet...') Boeiend was ook zijn wedervaren om van de 42 hoogleraren aan portretten te komen. Het lukte bij 30 van hen. Van 12 hoogleraren waren dus geen portretten te vinden. Zij mankeren ook in de portretten galerij in het gebouw Snellius, waarvan bezichtigen allen werd aanbevolen! (Vanaf Leiden CS bus 57 richting Lisse, halte Snellius!) Op www.math.leidenuniv.nl staat het boek 'Leidse hoogleraren wiskunde 1575-1975' van 70 pagina's in pdf. Passe-Partout Van der Bent gaf een yrtr -p inleiding over het tér—* PrtOilt bedrijf Passe-Partout. Het werd in 1975 opgericht door geodeet Han Knol en in 2011 na een faillissement herstart onder Van der Bent als nieuwe eigenaar. Hij werkt er vanaf iets eerder in 2011. De website vermeldt 70 medewerkers, maar dat was zo te horen intussen minder. Vanouds kent dit ingenieursbureau vooral andere bedrijven als opdrachtgever en is men vooral bezig in de uitvoeringsfase van werken (mondiaal, maar ook bij de herinrichting van Madurodam). 135 Van Dijk: 'Wie sponsort restauratie epitaaf Snellius? Multicopter met zes rotorbladen van i2i.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2012 | | pagina 5