I registers overgebracht naar de bewaringen van de hypotheken, met aan het hoofd een Agent der Hypotheken. De openbare registers van 1811 zijn te beschouwen als een voorlopige regeling. Bij Keizerlijk decreet van 21 oktober wordt bepaald dat in de Nederlanden een kadaster moet worden ingevoerd; tot daadwerkelijke invoering komt het niet. 1812 We spreken nu over Bewaarder (i.p.v. Agent) der hypotheken. Op 1 januari worden er per bewaring inschrijvingsregisters voor hypotheken en overschrijvingsregisters voor andere akten gehouden, beide opnieuw beginnend met deel 1De in- en overschrijving is nog geen vereiste voor het ontstaan van het rechtsgevolg. Er verschijnt een Nederlandse vertaling - naast het Frans - van de "Recueil méthodique des lois, décrets, réglements, instructions et Decisions, sur le cadastre de la France" onder de titel van "Methodique verzameling der wetten, decreten, reglementen, instructiën en decisiën, betrekkelijk het cadaster van het Fransche rijk". De Recueil méthodique is een samenvatting van de vijf delen tellende "Collection de Lois, Décrets, Réglements, Instructions et Décisions, sur le cadastre de la France". De Methodique verzameling geldt hier te lande bij de kadastrering. 1813 De in 1811 gestarte kadastrering wordt gestaakt. De processen-verbaal van grensbepaling van o.a. de gemeenten 14 rurïiATi vi'. Cr -pftsshe trfinp gMEF.NTÉ SCJiOXIAWl) 1813. kaartje bij proces-verbaal van grensbepaling Schokland

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 16