Aan de donateurs! 1846 Bij resolutie van 3 oktober, circulaire nr. 786, wordt geregeld dat een duplicaat van de kadastrale leggers bij de ontvangers der registratie berusten en jaarlijks in de maand januari aan de bewaarders van de hypotheken en het kadaster worden gezonden ter bijwerking. 1847 Bij resolutie van 27 april wordt de Instructie aspirant-Landmeters vastgesteld. Hij, die voor die betrekking in aanmerking wil komen, moet een eigenhandig geschreven rekest indienen, daarbij overleggende een akte van geboorte, het bewijs van voeldoening aan de Wet op de nationale militie, het bewijs dat hij minstens een jaar werkzaam was aan een bewaring van de hypotheken en het kadaster en een bewijs van goed gedrag. 1848 Het Algemeen Aantekeningsregister letter P (meetopdrachten van de bewaarder aan de landmeter) heet nu register Kadaster nr. 9. De perceelsgewijze leggers moeten in volmaakte overeenstemming zijn met het algemeen register en het register no. 50 (resolutie van 4 december, circulaire no. 806). 1849 Het Koninklijk besluit van 14 december, Stb. 61, verleent goedkeuring aan het "Reglement voor het onderhoud en de instandhouding der grenspalen, geplaatst op het frontier tusschen de Nederlanden en België, vastgesteld te Antwerpen op den 28sten Juny 1847, uit krachte der grensovereenkomst gesloten te Maastricht den 8sten Augustus 1843". Het Kadaster krijgt een taak bij de plaatsing van de grenspalen en het onderhoud van de rijksgrens. 1850 De metingstaten met de daarbij behorende perceelkaarten moeten jaarlijks uiterlijk op 15 augustus bij de controleurs der directe belastingen en van het kadaster ingekomen zijn. De stukken van de grote steden moeten als eerste worden gezonden (resolutie van 13 juli, circulaire no. 819). Het bestuur verzoekt u hierbij uw donatie voor 2013, minimaal een bedrag van 30,- over te maken naar het rekeningnummer van de Stichting de Hollandse Cirkel: 51.70.15.757, o.v.v. donatie 2013. Alvast hartelijk bedankt voor het overmaken van uw bijdrage. Uiteraard bedanken we ook de donateurs die reeds hun bijdrage voor 2013 gedoneerd hebben. Door onder andere uw donatie kan de stichting naast de twee publiekstrekkers, het tijdschrift, dat één keer per kwartaal verschijnt en de website met daarin gepresenteerd de geïnventari seerde instrumenten, in een aantal langlopende projecten investeren. Voorbeelden zijn de beeldbank waarin beeldmateriaal van allerlei aard wordt getoond en tijdschriften op internet, waarin diverse geodetische tijdschriften zijn te raadplegen. Deze projecten worden overigens mede mogelijk gemaakt door de inzet van een groot aantal enthousiaste vrijwilligers. De resultaten zijn te benaderen via: www.hollandsecirkel.nl Als bestuur proberen we het aantal (bedrijfs-) donateurs uit te breiden om zodoende de activiteiten te kunnen continueren en zelfs uit te breiden. We kunnen dit echter niet alleen en willen u verzoeken om uw relaties te attenderen op de mogelijk heid om (bedrijfs-)donateur te worden van De Hollandse Cirkel. Met vriendelijke groet, namens het bestuur, Stichting De Hollandse Cirkel r% JfcOw 23 S.R. Dijkstra, coördinator iw i, (WAWrMil irr

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 25