gehangen in de raadszaal/trouwkamer van kasteel Ammersoyen en was eigendom van de parochie H. Willibrordus.' (www.brabantsdagblad.nl, 9 november 2012) NB Gerrit van Reekuni werd op 23-7-1783 geadmitteerd door het Hof van Gelre. (Muller en Zandvliet Bingo met kaarten en atlassen 'Bij Henri Godts was het op 16 oktober jongstleden bingo met de kaarten en atlassen. Niet alles ging weg, maar een paar verkopen maakten dat dubbel en dwars goed. Een atlas van Jean (m.z. Joan) Blaeu uit 1663 met daarin opgenomen een paar extreem zeldzame kaarten op het gebied van de astronomie bracht niet de verwachte 20.000 euro op, maar schoot door tot maar liefst 110.000, en een Italiaans stedenboek van dezelfde maker, in 1704 uitgegeven door de Amsterdammer Pieter Mortier deed 35.000 euro.' Nieuwe webstek: www.academischerfgoed.nl Na meer dan twee jaar was het eindelijk zo ver: op 30 november lanceerde de Stichting Academisch Erfgoed met receptie en sprekers een website die het mogelijk maakt te zoeken door de universitaire collecties van de aangesloten universiteiten. Een voorbeeld van een object: 'TU Delft Library, Trésor. Collectie: Geodesie Prototype van een instrument voor het digitaal bepalen van richtingen en afstanden (ca. 1970). Het instrument is ontwikkeld na het promotie- onderzoek 1969) van M.J.M. Bogaerts. De tachymeter, ook wel totaistation genoemd, is gebouwd in een samenwerkingsverband tussen de TU Delft en NV Optische Industrie Oude Delft. Het totalsation (m.z. totaistation, red.) is een instrument dat tegenwoordig op elke bouwplaats gevonden wordt. Het is een combinatie van een klassieke theodoliet die hoeken meet, en een afstandsmeter. Door hoeken en afstanden tegelijk te meten kan het opgemeten terrein meteen in kaart worden gebracht. In de collecties van de TU Delft bevinden zich zijn prototypes, inclusief ontwerp schema's en tekeningen.' (www. academischer/goed. nl) Polshoogte... 'Historisch landmeten: ga aan de slag met oude landmeettechnieken die in een nieuw jasje zijn gestoken. Neem zelf polshoogte en bepaal de breedtegraad van GeoFort met een sextant. Of ga net zo schuin staan als Michael Jackson deed en meetje hoek.' 33 Adjunct-streekarchivaris met kaart van Gerrit van Reekum www. braban tsdagblad. nl) (Caspar Weehgelaer in: tijdschrift Boekenpost nr 123 jan./febr. 2013) Prototype totaistation (www.academischerjgoed.nl) (www.geofort.nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 35