Van de redactie Inhoud 8* Voor actualiteiten is plaats in zowel dit nummer als in nummer 2013-2 (kopijdatum 1 mei). Verder zijn er al voldoende hoogwaardige artikelen aanwezig of gepland, waaronder een reeks over 200 jaar Kadaster. In het bestuur kwam vanuit Rijkswaterstaat Rogier Broekman. Vanuit GIN werd Hendrik Westerbeek vervangen door Klaas van der Hoek. Beiden welkom! Minder actueel is nog steeds de link Vi 'ii; geo-info. nl/gerelateerde-tijdschriften met verwijzing naar www.geodesia.nl in plaats van naar de site van DHC met onder andere echte Geodesia's erop... We vertrouwen er op dat dit wordt aangepast met het toevoegen van bijna tien jaar Geo-hifo aan www. dehollandsecirkel. courant, nu, volgens GI-hoofdredacteur Roelof Keppel daarvan vóór 1 april 2013! Webstektip: http://www.ngi.gov.za/index.php/About-Ngi/ history.html Dvd Recueil Methodique 1812 gelanceerd 2 Kusüravigatie met plaatspasser 5 200 jaar landelijke vastgoedregistratie (deel 1: 1811-1850) 12 Geodesie in de filatelie (deel 2) 24 Historisch nieuws 30 Bibliotheeknieuws 39 Varia: Woerdensche Courant 40 Varia: landmeetkundige boekomslagen 40 Varia: praktische en geroeide landmeter 41 Varia: landmeter in kalender, feuilleton en strip 42 Reacties 43 Varia: Terris Novalis 47 Voor u gelezen 49 Column: verledens vair toekomstverwachtingen 52 History HISTORICAL MAPPING BACKGROUND Adri den Boer ir. Otto van Poelje Zacharias Klaasse Wim Meens Henk Schuringa, Wim van Beusekom en Jeroen Mohrmann Adri den Boer Valentijnskaart (www.rubylane.com)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 3