Varia: landmeter in kalender, feuilleton en strip 'Soms, wanneer er een aardig meisje langsfietst, doet de Landmeter of hij een echte cameraman is.' 'De landmeters, de zandlossers en de opzichters zagen soms grimmige ogen op zich gevestigd; ze werden zwijgend nagestaard, alsof zij bittere vijanden waren van de mensen in deze contreije. Er was geen boer, die op enigerlei manier ook maar de minste mede werking wilde verlenen. Stelde een opzichter of een ingenieur aan iemand een vraag, dan was het sombere bescheid, dat hij het zelf maar uitzoeken moest. Werd voor het een of ander de hulp van een boer ingeroepen, dan was steevast het antwoord: "Wij hebben jullie niet geroepen en hulp of raad moetje dus niet verwachten." Soms werd het een boer te machtig. Dan gebeurde het, dat zo iemand op zijn land stond en zonder een woord te zeggen zijn handen balde in de richting van de grote zandhopen. Het kwam ook voor, dat de land meters, die paaltjes hadden uitgezet voor bestek en profiel van de nieuwe weg, de volgende dag dé ontdekking deden, dat de paaltjes verdwenen waren. Later werden ze terug gevonden, drijvend in een sloot, of ergens op een hoopje gegooid verloren in het polderland.' Fragment uit Alblasserwaardse streekfeuilleton 'De nieuwe weg' van J.W. Ooms in De Waar heidsvriend van 16 april 1953. De Deen Henning Dahl Mikkelsen (MIK, 1915-1982) begon in 1937 met de stripheld Ferd'nand en zijn agentschap PIB uit Kopenhagen sleet hem direct aan kranten in heel Europa. Op 15 juni 1951 stond deze aflevering in het Nieuwsblad voor het Noorden. 42 (Kees van Koot en en Wim de Bie, Het groot bescheurboek. Een bloemlezing van de tussen 1973 en 1986 verschenen Bescheurkalenders, Amsterdam 1986) (www.digibron.nl) (www.kranten.kb.nl en www.lambiek.net) Landvtft' Ferd'nasd te.g een creemde „helper"

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 44