1863 De Suppletoire Aanwijzende Tafel wordt voor de bij houding geheel afgeschaft, nu de verwijzing tussen oude en nieuwe percelen en de oppervlakte in het register Kadaster nr. 71 worden geboekt. Door kaartering op te kleine schaal en allerlei onregelmatigheden wordt de noodzaak van hermeting gevoeld. Krachtens de resolutie van 9 juli wordt Boxmeer hermeten. Later volgen o.a. Assen en Sappemeer. 1864 Er mogen, krachtens het Koninklijk besluit van 3 januari, no. 8, maximaal 100 landmeters van het kadaster zijn. Bij Koninklijk besluit van 5 april, no. 75, wordt een instructie voor landmeters en aspirant-landmeters vastgesteld. Het vergelijkend examen voor aspirant landmeters omvat o.a.: het lezen, het schrijven, de grammaticale gronden van de Nederlandse taal, de beginselen van de Franse taal, kennis van de belangrijkste tijdperken en gebeurtenissen van de vaderlandse en algemene geschiedenis, aardrijkskunde, kennis der natuur, de rekenkunde tot en met de logaritmen, de vier regels der stelkunst met gehele en gebroken exponenten, de meetkunst en het handtekenen. Het nader examen voor landmeters 3e klas bevatten o.a. geoefendheid in stijl en voordracht en bekendheid met plans, registers, relevante wetten, burgerlijk recht en de inrichting en gebruik van meetinstrumenten. 1865 Landmeter 2e klasse A. Bevers wordt bij het Ministerie van Financiën aangesteld tot ingenieur-verificateur van het Kadaster. Het levert hem echter geen salarisverhoging op. Hij had er een moeilijke tijd, want door de behandeling van de ontwerpwet op de Grondbelasting kwamen de gebrekkige kadastrale kaarten en verdere kadastrale gegevens in een negatieve belangstelling te staan. Elf jaar later bracht hij het tot hoofd ingenieur-verificateur, wederom zonder salarisverhoging. 64 Suppletoir Aanwijzende Tafel, (afgeschaft in 1863)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 14