DHC-documentencollectie geo desie-opleidingen Delft gepresenteerd Op 26 maart had het DHC-project Documentencollectie geodesie-opleidingen Delft met prima steun van Elfriede Fendel (TU Delft) een presentatie in het OTB georganiseerd voor vooral betrokkenen uit de TU Delft. In weerwil van haar aanvankelijk voornemen heeft de stichting inmiddels toch drie niet-virtuele verzamelingen: een bibliotheek in Utrecht en zowel een depot als een documentenverzameling in Delft (de laatste twee op resp. Kanaalweg 4 en Jaffalaan 9). Herman Quee zag overigens het bezoek aan het museumdepot van de Duitse vakbroeders in Dortmund in 2011 als een beredeneerd excuus daarvoor! Hij deelde als projectleider een ringbandje van 17 pagina's uit met fase 1 van een inventaris (200 stukken van vooral voor 1975). Deze inventaris kent de volgende hoofdstukken: - inhoud inrichting studie - bestuur en organisatie - externe voorlichting - bijzondere objecten - opleiding en maatschappij - in- en uittreeredes - collegedictaten - congresbijdragen - serie R-publicaties (van Lab. Geodetische Rekentechniek) - serie Planologische technisch- administratieve geodesie - serie Oriëntatie op planologisch en juridische geodesie Dit materiaal is verworven van oud personeelsleden, alumni en hun nabestaanden en uit achtergelaten stukken bij diverse verhuizingen binnen de universiteit, vaak gered door de ook presente projectmedewerker Joop Gravesteijn. Archiefkamer ondergronds In een archiefkamer in de kelderverdieping van het OTB waren al vijf kasten met door mw Fendel verzameld materiaal van studenten, alsmede een Snelliuskast met vooral fotoalbums-zonder-namen (in sommige zomerkamp-staten maar goed ook). Daaraan toegevoegd zijn nu kasten met na verwijdering van de doubletten de 200 DHC-stukken. Quee betitelde dit zelf als een 'bizarre verzameling', 74 Adri den Boer Joop Gravesteijn bij de DHC-collectie

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 24