Het boekje zelf werd al befaamd genoemd in 'Column: 175 jaar Kadaster?' achterin DHC 2007-4. RD-steen weer in beeld 'We kregen van G. Lobé een nuttige correctie/ aanvulling bij de RD-steen geplaatst onder het thema Grenspalen. Daarom een iets uitvoerigere beschrijving bij de steen. De foto is gemaakt in 1967 op de Lemelerberg tijdens het rechtzetten van de RD-steen boven de ondergrondse tegel.' Hutspot der geometry avan Don Uit artikel 'Een onvermoeide arbeid komt boven water' Astrid Balsem. UvA, Bijzondere collecties): 'Van het boekenbezit van het KWG (uit 1778) werd voor het laatst in 1907 een catalogus gedrukt. Hierin werden ook mathematische boeken beschreven die in eigendom zijn van de UB. Behalve gedrukte werken bevat de collectie ook 65 handschriften. Er zitten bijvoorbeeld complete, onuitgegeven tractaten bij, zoals in een bundel met de aansprekende titel Den Hutspot der geometrya van de Leidse landmeter, Jan Pieterz Dou; of Wiskonstighe grondt regelen der navigatie, door Claes Hendriksz Gietermaker, die in dienst van de VOC examinator van stuurlieden was.' (Nieuwsbrief maart 2013 (35) van SAE) 'Atlas der Neederlanden In 2010 werd begonnen met de algehele restauratie en digitalisering van de Atlas der Neederlanden, een ingrijpend en gecompliceerd proces dat eind 2012 volgens plan is afgerond. Dit maakt het nu ook voor het eerst mogelijk dit bijzondere particuliere verzamelwerk te publiceren in facsimile, in een gezamenlijke uitgave van de Bijzondere Collecties van de Universiteit van Amsterdam en Uitgeverij Asia Maior/Atlas Maior 6995,-). De verschijning daarvan is voorzien voor oktober/november in het nationale jubileumjaar 2013, wanneer de gerestaureerde Atlas der Neederlanden het middelpunt zal vormen van een grote tentoon stelling over het Nederlandse landschap in de periode tot en met de jaren rond de totstand koming van het Koninkrijk der Nederlanden. (http://cf.uba.uva.nl/atlasderneederlanden) NB Voor deze tentoonstelling worden objecten van het Kadastermuseum geleend. Vening Meinesz weer actueel De TU Delft wil het materiële en immateriële erfgoed in kaart brengen, dat is overgebleven van een aantal wetenschappelijke reizen met onderzeeboten uit de jaren '30 van de twintigste eeuw. De koers van de onderzeeboten (we beginnen met de KXVIII) zetten we uit op Google Earth, terwijl we de meetresultaten van Vening Meinesz uit de oorspronkelijke publicaties hebben opgediept. Óp de plaatsen waar Vening Meinesz metingen heeft verricht, tonen we die resultaten. Op andere plaatsen voeren we anekdotes in, en weer ergens anders gaan we in op de meetapparatuur, of de benodigde voorbereidingen voor de reis. Dit geeft een leuke en leerzame Web-applicatie, gekoppeld aan Wikipedia, en verdeeld over meerdere lagen van diepgang.' 'Alle kaarten troef'bij Rijn en IJssel Waterschap Rijn en IJssel heeft een groot kaartenarchief. Een kleine selectie uit dat kaartenbestand is tot juli 2013 te zien op de tentoonstelling 'Alle kaarten troef' in de hal van het waterschapskantoor in Doetinchem. 87 (Adri den Boer) (www.kwartiervannijmegen.nl, 11 januari 2013) RD-steen Lemelerberg 1967 (www.kwartiervannijmegen.nl) (Han Heijmans, in: SAE Nieuwsbrief 35, maart 2013)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 37