Varia: landmeters van 'Bruggen' Het ministerie van Verkeer en Waterstaat had landmeters bij zowel de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders als bij Rijkswaterstaat. De laatste dienst op haar beurt had niet alleen landmeters bij de Meetkundige Dienst, maar ook bij de Directie Bruggen. Uit beeldbank. rws.nl uit een serie van acht stuks twee foto's uit 1976 van 'Landmeters van de Directie Bruggen. Op de achtergrond de Moerdijk- bruggen die worden verbreed.' Afdelingshoofd Paul van Schelt, nu donateur en vrijwilliger van DHC, schreef in 1978 over het onderwerp in het vakblad Geodesia, maar gebruikte andere foto's. Op deze twee afbeeldingen identificeert hij op verzoek alsnog allen: Paul van Schelt (Hoofd afd. Landmeten Directie Bruggen Rijkswaterstaat), Jacques Verkaik (landmeter) en Ezau Amahorsija (meet- assistent). De instrumenten zijn: waterpas instrument Zeiss NI2 (automatisch) met planparallelle glasplaat, waterpasbaak 1/2 cm- verdeling en theodoliet Wild T2 met prisma voor afstandmeten. Van Schelt deed dat schrijven in Geodesia ook over knooppunt Leidschendam. (Zie de DHC-tijdschriften- databank.) In 1993 was hij zoals het een kapitein betaamt als laatste van zijn afdeling overgebleven en ging het werk naar ingenieursbureau Oranj ewoud. Van 23-25 april 2013 had de stichting een stand op de 20ste beurs Overheid ICT in de Jaarbeurs te Utrecht. Aan de voorwaarden voor een gratis stand werd voldaan, de naamsbekendheid werd vergroot en er werden donateurs geworven. 90 (Adri den Boer) Stichting De Holler^' (foto Adri den Boer)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 40