Varia: mooi zorgcentrum Mededeling voorzitter Bezoek aan woonzorgcentrum Thuvine van eind 2012 in Duiven zij aanbevolen. Ria Bloemberg uit Maurik maakte in de hal een wandschildering met een vergrote weergave van kadastrale minuut-verzamelplans van de gemeente Groessen en 't Loo en de gemeente Duiven uit 1830. Hoezo? Als beeldhouwer/ fotograaf was Maarten van der Geest gevraagd 0111 de kunst in Thuvine in te vullen. Als uitgangspunten koos hij voor twee thema's: 1. verbinding tussen bewoners onderling en bewoners met hun bezoekers; 2. van buiten naar binnen. In de ontvangsthal was de mogelijkheid voor een grote afbeelding. De kunstenares én bewonersdochter Ria Bloemberg kreeg de opdracht om een preciese muurschildering te maken van de kaarten. Van der Geest: 'Daarnaast hebben we een collectie 'pentekeningen' van oude gebouwen uit de omgeving op een bepaalde manier in het restaurant opgehangen. De mogelijkheid is er dus om deze afbeeldingen te koppelen aan hun locatie in het landschap in de hal.' Ria Bloemberg ten slotte: 'Ik zou bij de tekst van Maarten nog willen toevoegen dat de oude kadastrale kaarten al kunstwerken op zich zijn met de prachtig gekalligrafeerde teksten. In combinatie met de nostalgische sfeer van het vergeelde papier en de voor de bewoners herkenbare plekjes binnen de gemeente zal het zeker bijdragen aan het "thuisgevoel" van de bewoners en vormt het tevens een blikvanger bij het binnenkomen voor de bezoekers. Het was een monnikenwerk om het op de muur te krijgen maar wel een dankbaar monnikenwerk! En het resultaat heeft al veel positieve reacties opgeleverd.' Op 1 april 2004 heb ik het voorzitterschap overgenomen van Leen Aardoom. Hoewel ik deze functie nog steeds met veel genoegen vervul heb ik bij het aanbreken van mijn tiende bestuursjaar besloten het bestuur te vragen om te zien naar een opvolger. Het bestuur heeft daaraan gevolg gegeven, en prof.dr.ir. M. (Martien) Molenaar, sinds 2010 bestuurslid, benoemd tot voorzitter van de stichting per 1 januari 2014 (zie foto). In een volgend nummer van dit tijdschrift zal verder aandacht worden gegeven aan de wisseling van voorzitter. Hal woonzorgcentrum Thuvine in Duiven www. riaboemberg. nl) (Adri den Boer) Herman Quee, Voorzitter bestuur Stichting De Hollandse Cirkel 101

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 51