ingezonden bericht.61 Op de koepel had hij sinds enkele weken een op eigen kosten ontw ikkelde tijdbal in gebruik, een voorziening met behulp waarvan uitvarende schepen in de haven hun chronometers gelijk konden zetten.62 Bijzonder was dat Beckers tijdbal (diameter: 3 voet en 4 inches nominaal 1 meter) niet alleen op het middaguur, maar op elk geheel uur viel. Voor de elektrische besturing had Becker een nauwkeurige klok vervaardigd, die liij bijhield door astronomische waarnemingen met een zelfgebouwde telescoop, waannee hij ook de (wester)lengte 74°0'36" en (noorder)breedte 40°42'4" van zijn observatorium had bepaald. Met zijn uurlijkse tijdinfonuatie vanaf de Brooklyn Heights verloor Becker echter de competitie met de tijdbal die - éénmaal daags vallend op het middaguur - in april 1860 op het Custom House in Wall Street, Manhattan in gebruik werd genomen. Na zijn persoonlijke investeringen een demotiverende tegenvaller, die hem niet alleen reputatieschade zal hebben toegebracht, maar die ook de functionaliteit van zijn mede op het gebruik van de geavanceerde tijdbal ontworpen observatorium zal hebben aangetast. Dit alles en de in het algemeen ongewisse vooruitzichten in het sedert april 1861 door de Burgeroorlog verscheurde Amerika zullen Becker hebben De Brooklyn Heights in 1879 met (het witte gebouwtje met koepel, ongeveer in het midden) Beckers voor malige observatorium (uitsnede van www.wikipedia.oig/wiki/Histoiy-of-Bmoklyn) 61 William F. Ollen, 'A Time-Ball on the Brooklyn Heights', The New York Times 5/11-1859 62 Derek Howse, Greenwich time and the discovery of the longitude, Oxford 1980, p. 79-80 117

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 15