m'xrt tussen de riviereigenaar en de aanliggende eigenaren. Het Kadaster krijgt een taak in opmeting, vastlegging van rechten enz. Bij Koninklijk besluit van 11 maart, no. .34, vinden verschillende salarisverhogingen plaats. Zo verdienen rijksklerken, afhankelijk of zij tot de le, 2e of 3e klasse behoren, f. 540 tot f. 1400 per jaar. Zij bereiken het einde van hun schaal na 24 jaar. Daarna kan een rijksklerk der le klasse f. 1500 verdienen. De exameneisen voor rijksklerk aan de kantoren van de hypotheken, het kadaster en de sclieepsbewijzen zijn blijkens het Koninklijk besluit van 20 november, no. 29: Bekwaamheid om zich in de Nederlandse taal, zowel mondeling als schriftelijk, duidelijk en nauwkeurig uit te drukken. Bekendheid met: o de wettelijke bepalingen omtrent de wijze van eigendomsverkrijging van onroerende goederen, de vestiging en het te niet gaan van zakelijke rechten op die goederen en omtrent de overdracht van- en het verband op schepen; o de inrichting van de registers en staten betreffende de hypothecaire en kadastrale boekhouding, alsmede de voorschriften op de bewerking en bijhouding van die stukken; o de boekhouding betreffende de schepen en vaartuigen. Vaardigheid in: o het uitvoeren van de werkzaamheden tot bijhouding van de genoemde staten en registers; o het onderzoek naar bezwaardheid van percelen; o het maken van staten van inschrijvingen en certificaten van onbezwaardheid; o het net en nauwkeurig maken van extracten uit de plans. 121 Zie jaar 1908: taak Kadaster bij uitvoering Riviemm et.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 19