Varia uit MD-blad van rond 1980 Een wapenfeit uit 1980 was te danken aan minister W. Albeda van Sociale Zaken, die bij de opening van een nieuw Delfts Arbeidsbureau zei dat er door verplaatsing van de MD enige honderden arbeidsplaatsen in de sector openbaar bestuur verdwenen waren. Na het MD-blad met de vraag 'Waar zitten we dan?' aan hem te hebben toegezonden was hij zo fair voor twee nummers later een excuusbrief te schrijven. De toespraak was geciteerd uit de Staatscourant en aan de redacteur van het MD-blad schreef hij na de verontschuldigingen als laatste zin: 'Wat mij betreft mag dat net zo openbaar worden als mijn toespraak en publiceert u deze brief. Om te illustreren dat het blad van belang is voor de vakhistorie naast decennia dagboeken van meetassistent Machel Haag: bijvoorbeeld de geodeten Schwarz en Polderman versloegen er in 1980 een fotogrammetrisch congres in Hamburg in. Willem Stel publiceerde in deze tijd ook uit zijn brieven aan zijn ouders in WOU. (Er was senioren-commentaar op een illustratie: een MD-stencil over het voor 5 oktober 1940 invullen van de Ariërverklaring!) Een RWS-brede landmeetenquête uit 1924 van W.F. Stoel werd met commentaar alsnog gepubliceerd. ('Particulier Schermerhom kreeg echter een brief met de volgende zinsnede: 'Nu maakt bij mij ook een punt van overweging uit langs welke weg er aan kan worden medegewerkt, opdat zekerheid wordt verschaft, dat aan uw bureau geregeld Werk wordt opgedragen.Integrale overname in een qua kopij mager DHC-jaar zij aanbevolen! Citeren van MD-blad Bijgaande kaderbijdrage over een sensationele uitvinding werd geplaatst in het AleDedelingenhlad van april 1946. zelf dus verdwenen. De bijdrage is gelukkig herplaatst Reacties op de vraag naar MD-bladen 6 'Ik kon zo snel niets vinden in Kennisplein, de digitale bibliotheek. Het lijkt er niet op dat er daar iets is bewaard van een MD-blad. Bert Toussaint, Rijkswaterstaat Corporate Dienst, HRACCLC, Historische discipline 'Ik heb ze op locatie Derde Werelddreef in Delft op de zevende etage gevonden, ergens achterin en op de bovenste plank. Niet geregistreerd in TRIM, wat ik nu ga doen om liet te ontsluiten. Ik zal het een status B Nooit Vernietigen geven i.v.m. de historische waarde. Aanwezig zijn de jaargangen: - 1959 en 1960 - 1966-1997, waarvan 1986, 1994 en 1997 incompleet. Inzage aanvragen via facilitor i.v.m. beperkte bemensing op locatie. Een aanvulling op de collectie hiaten is welkom.' JamesMarx, Rijkswaterstaat Corporate Dienst, Medewerker DIM Key user TRIM (TRIM is een HP-programma voor het registreren van digitale poststukken en staat voor Tower Records Information Management.) Over de dependance, voortgekomen uit een in 1961 m Goes gestarte Basisopleiding Landmeetkunde: 'Tot het einde van mijn dienstverband in april 2005 heb ik deze bladen in een kast in het kantoor in 's-Heer Arendskerke bewaard. Na mijn ontslag zijn die bladen daar gebleven. Alle bladen vanaf januari 1946 waren aanwezig. Na een oproep is prof. Van der Weele de ontbrekende bladen eens komen brengen. Hij kwam binnen, legde een pak op mijn tafel en ging weer. Wat er daarna mee gebeurd is weet ik niet, maar ik ben bang dat ze in het groot archief terecht gekomen zijn. Naar ik nog eens gehoord heb zijn bij sluiting van dit MD-kantoor (of AGI- of DID-kantoor, zo je wilt) alle nog aanwezige spullen, zelfs waardevolle, in de container gegooid en afgevoerd. Pas toen de spullen in de container lagen mochten niet alleen collega's, maar ook bewoners uit de omgeving deze spullen er weer uit graaien. In welke mate dit gebeurd is weet ik niet. Heb er ook nooit iets over gehoord.' Adrie Sonke, gepensioneerde 6 Graag dank ik naast de geciteerden Ron Bentvelzen van RWS-CIV. 140

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 38