Openingspenning NAP-monument van Eric Claus, gesponsord door putdekselfabrikant TBS Soest BV, ook 25 jaar (www.hari.amsterdammuseum.nl) In 2010 werd aan het monument een Bezoekerscentrum toegevoegd, bestaande uit een tentoonstelling en een ruimte voor educatieve activiteiten voor scholen. De opening van dit Bezoekerscentrum vond plaats door - toen nog - Prins Willem Alexander. Het NAP maakt deel uit van de rijke geschiedenis van Amsterdam en is onlosmakelijk verbonden met de waterbeheersing in de grachtengordel, die dit jaar 400 jaar bestaat. (Stichting NAP, zie ook www. normaalamsterdamspeilril) Besluit Luchtfotografie vervallen 'Tot 1 juni 2013 mocht erboven Nederlands grondgebied niet zomaar worden gefotografeerd. In het Besluit Luchtfotografie uit 1959 was opgenomen dat daarv oor een vergunning van het ministerie van Defensie nodig was. De reden was het risico op spionage naar Nederlandse militaire gegevens, die destijds veelal geheim werden gehouden. Inmiddels zijn we een stuk opener en is de techniek, zoals bijvoorbeeld fotografie vanuit satellieten, ook flink vooruitgegaan. Het besluit bood daartegen geen beschenning. Daannee is het besluit achterhaald en wordt het dus ingetrokken. www.defensie.nl24 mei 2013) Museumtestcijfer en sextanten... 'De 9 die het Scheepvaartmuseum kreeg in de Grote Museumtest (Historisch Nieuwsblad 2013-6) heeft mij verbaasd. Wat een verspilling van ruimte! Dan een zaal met een overdaad aan sextanten. Drie of vier waren voldoende geweest.' (Jan Oldenburger in: Historisch Nieuwsblad 2013-7/8, rubriek Brieven) Zeeland Bovenop oude kaarten T/m 31 oktober 2013 is in Stadhuismuseum De Vierschaar te Veere de expositie 'Zeeland Boven' te bezichtigen, met zeldzame Zeeuwse kaarten uit particulier bezit. Kunstwerk met vier RD-stenen Vier RD-stenen zijn eind mei bij het Kadasterkantoor in Apeldoorn geplaatst, boven de ondergrondse parkeergarage op het Griftpark. Het is heel mooi geworden. Mij was gevraagd om een "kunstwerk" te bedenken. Vandaar. Het betreft de volgende stenen: naam anno nahii 1 Steen RD Rimburg 600804 1902 Ubach over Wonns 2 Steen RD Bruine Haar 280330 1904 Vtiezeveen 3 Steen RD Zuiderzendvelderweg 340306 1902 Haaksbergen 4 Steen RD Franscheberg 339203 1905 Otterlo (Zacharias Klaassè Kunstwerk van vier RD-stenen foto Kadaster) 146

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 44