De Nederlands-Duitse grenscommissie heeft de 585 km lange grens voor 80% gecontroleerd. Op 6 plaatsen is een grenscorrectie van kracht geworden. De bijwerking van de gemeenteleggers gebeurt met behulp van Rank-Xerox apparatuur. De nieuwe leggerartikelen worden voor de gemeenten gekopieerd. Per 1 september worden landmeetkundig opnemers benoemd. Zij waren eerder landmeetassistent. 1970 Per 1 juli is het Kadaster afgesplitst van de Belastingdienst en vonnt samen met de Dienst der Domeinen, het Rijksinkoopbureau en de Staatsloterij, het Directoraat-Generaal van het Kadaster en de Domeinen van het Ministerie van Financiën. Directeur-Generaal is de heer D. A.P. W. van der Ende. De bijwerking van de gemeenteleggers gebeurt volledig door het fotokopiëren van de bij het Kadaster berustende registers. Bij het Kadaster werken 3020 mensen. 1971 In het vooij aar betrekken het centraal teken- en opleidingsbureau van het Kadaster, de fotogrammetrische dienst en de Rijksdriehoeksmeting het nieuwe Kadastergebouw aan de Waltersingel nr. 1 te Apeldoorn. In april wordt de werkgroep Leidingenregistratie ingesteld. In het eindrapport staat dat het Kadaster de leidingen moet registreren. De eerste fase zal zijn het registreren van de leidingbeheerders. Op 5 juli geeft de Staatssecretaris van Financiën opdracht aan Philips-Electronica- Nederland N. V. voor het uitvoeren van een studie inzake de automatisering van de kadastrale boekhouding. De Nederlands-Duitse grens is geheel gecontroleerd. Op 10 punten zal worden voorgesteld de landsgrenzen aan te passen. Kavelmil met overheidssteun wordt mogelijk; er zijn dit jaar 169 projecten aangemeld. 1972 Er is een Philips P880 computer aangeschaft voor landmeetkundige berekeningen. Het bureau van de ruilverkavelingsdienst te Almelo wordt op 1 mei opgeheven en samengevoegd met het bureau te Zwolle. De Staatssecretaris van Financiën, mr. A.P.J.M.M. van der Stee, verricht op 28 juni de officiële opening van het Kadastergebouw te Apeldoorn. 1973 Per 4 juni wordt het Kadaster ondergebracht bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Op 21 juni beslist de Minister dat het Kadaster een vestiging in Zuid-Limburg (Heerlen) krijgt, ter voorbereiding en uitvoering van de automatisering van de kadastrale en hypothecaire boekhouding. Op 21 juni komt de Tijdelijke wet huurkoop onroerend goed tot stand (Stb. 289), waardoor de openbare registers en de kadastrale boekhouding ook gegevens over huurkoop bevatten. Eind december verhuizen de directie van het Kadaster en de Openbare Registers (uit 's-Gravenhage), de bureaus van de Ingenieurs-Verificateur (uit Amsterdam en Arnhem) en het hoofd van het Dienstvak van de bewaringen van de hypotheken en het kadaster (uit Rijswijk) naar de 8e en 9e verdieping van het Centrale 178 Waltersingel: het Centrale Kadastetgebouw te Apeldoorn (zie jaar 1972}

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 24