verstrekken kadastrale informatie ook per telex 1982 Per 15 april worden de kadastrale tarieven meer kostendekkend gemaakt. De opbrengst moet op jaarbasis stijgen van 82 min. tot 158 min. Op 21 juni viert het Kadaster zijn 150-jarig bestaan in het Haagse Congresgebouw; aanwezig zijn 1000 medewerkers en 400 genodigden. Het jubileumjaar wordt afgesloten op 18 november met een symposium in Cultureel Centrum "Orpheus" te Apeldoorn met 600 belangstellenden. Het Verdrag van Genève voor binnenschepen treedt in werking. Het wil dubbele teboekstelling van schepen voorkómen. Het brengt een wijziging in de scheepsboekhouding met zich mee. In 7 vestigingen van het Kadaster in de provincie zijn terminals geplaatst die zijn aangesloten op de centrale computer bij het Kadaster in Apeldoorn. Hierdoor kunnen cartografische gegevens interactief worden gemuteerd. De Noordzee, de Eemsmond en de Dollard zijn gekadastreerd. Bij het Kadaster in Middelburg is de geautomatiseerde kadastrale registratie in gebmik genomen. 1983 Het Kadaster beschikt over 53 tachymeters, waarvan 11 zelfregistrerend, ten behoeve van kringnetmeting en detailmeting. Voor gegevensverwerking zijn er 14 tafelcomputers. Van 1983 tot 1986 moet jaarlijks 2% op de personeelsbegroting worden bezuinigd. Eind 1983 mogen er maximaal 3496 mensen bij het Kadaster werken. Het Kadaster kost 240 min.; de inkomsten zijn 203 min. 1984 De nieuwe topstructuur start per 1 febmari: er is een vrijgesteld plv. hoofddirecteur, drie materiedirecties, een centrale productiedienst (Rijksdriehoeksmeting, fotogrammetrie en automatisering). een directie Intern Beleid, een directie Financieel-Economische Zaken en een directie Bestuurlijke Zaken; dit alles naast elf directies in de provincie. Op 14 juni wordt de voorlopige Raad voor Vastgoedinfonnatie (RAVI) geïnstalleerd. Deze moet de minister van VROM adviseren over de inrichting van de vastgoedinformatievoorziening. In juli wordt een ontwerp-Wet leidingbeheerdersregistratie bij de Tweede Kamer ingediend. De openbare registers van 1838 tot 1980 zijn gemicrofotografeerd. behalve de hypotheekakten. 'pjwftwm Tachynieter (zie jaar 1983) 181

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 27