is bij 112.000 kadastrale percelen een publiekrechtelijke beperking geregistreerd. 1999 Er is een record aantal hypotheken ingeschreven in de openbare registers: 722.800 stuks. Inhoud en nauwkeurigheid van de digitale kadastrale kaart is afgestemd met de Grootschalige Basiskaart van Nederland, waardoor identieke kaartelementen eenduidig zijn afgebeeld. De publicatie van RD-punten is beschikbaar op internet. De activiteiten van Kadata BV. behoren weer tot de wettelijke taken van het Kadaster. Het Kadaster heeft 2021 structurele arbeidsplaatsen. 2000 Het Kadaster en enkele andere organisaties stellen een Handvest Publiek Verantwoorden op. Er zijn 5600 aansluitingen op het Kadaster Netwerk. De Grootschalige Basiskaart Nederland (GBKN) is voltooid. Het ICT-beleid moet worden gerealiseerd binnen een plafond van 140 min. per jaar. 2001 Kadaster-on-line wordt geïntroduceerd; daardoor hebben klanten via hun eigen pc toegang tot de kadastrale informatie. Het eerste telecomnetwerk wordt bij het Kadaster geregistreerd, omdat de rechter uitsprak dat telecomnetwerken onroerend zijn. Er zij n in dit j aar 11,7 min. infonnatieproducten verstrekt. 2002 Het Kadaster wordt ISO-gecertificeerd. Ingeschreven akten worden gedigitaliseerd. Kadastervestigingen assisteren elkaar. Voor het eerst sedert de verzelfstandiging van het Kadaster worden de kadastrale tarieven verhoogd; met 20% per 1 augustus. 2003 Begonnen wordt met het verstrekken van kadastrale informatie via internet. De ICT-processen en de informatiebeveiliging zijn gecertificeerd. Akten, ingeschreven vanaf 1999, kunnen digitaal worden verstrekt aan de klant. Ook de 17.000 oorspronkelijke minuutplans uit 1832 en de Oorspronkelijk Aanwijzende Tafels (de eerste versie van de kadastrale registratie) zijn gedigitaliseerd. Vanaf 1 september is inschrijving van de koopovereenkomst mogelijk. 2004 Per 1 januari wordt de Topografische Dienst - tot die datum onderdeel van de Koninklijke Landmacht - een onderdeel van het Kadaster. Per 1 mei treedt een nieuwe Raad van Bestuur van het Kadaster aan: mw. drs. Th.A.J. Bunnanje (voorzitter) en de heren G.J.M. Bamasconi enir. A.P Grootliedde. Het Kadaster krijgt een rechtstreekse aansluiting op de Gemeentelijke Basis Administratie om de adresgegevens in de kadastrale registratie actueel te houden. De registratie voor luchtvaartuigen is per 8 december digitaal geworden. 2005 In september wordt het elektronisch aanleveren van in te schrijven akten geïntroduceerd. Het Kadaster bestaat uit 6 regiodirecties met in totaal 15 vestigingen, een directie Kadaster Landinrichting en een directie Topografische Dienst Kadaster, naast het hoofdkantoor (Raad van Bestuur en concernstaf) te Apeldoorn. In oktober is NETPOS (Netherlands Positioning Service) in productie genomen, het eigen Global Positioning System- netwerk. Netwerken (telecom, waterleiding enz.) kunnen met een afzonderlijke kadastrale aanduiding worden geregistreerd. 2006 85% van de ter inschrijving aangeboden akten wordt digitaal aangeleverd. Met de Koninklijke Notariële 184

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 30