goed vast legt het r Beroepsorganisatie wordt een convenant gesloten waarbij is afgesproken dat de notarissen deels gestandaardiseerde akten gaan aanleveren. De Ministers van Economische Zaken en VROM, het Kabels- en Leidingen Informatie Centrum (Klic) en het Kadaster tekenen een convenant over de toekomstige infonnatie-uitwisseling over ondergrondse kabels en leidingen, die overgaan zal van het Klic naar het Kadaster. Het nieuwe gebouw "De Brug" in Apeldoorn is in gebruik genomen. Het Kadaster viert zijn 175-jarig bestaan. 89% van de gemeenten is aangesloten op Kadaster-on-line. De vestigingen Assen en Lely stad zijn opgeheven. 2008 Per 1 januari is het Kadaster houder van de Basisregistraties Topografie en Kadaster. Het Kadaster registreert van gebouwen de energieklasse en de energie-index. De landelijke klantenservice van het Kadaster is bereikbaar onder één landelijk telefoonnummer. Het Kabels- en Leidingen Infonnatie Centrum wordt gepositioneerd binnen het Kadaster. Graafwerkzaamheden worden via het Kadaster gemeld bij de netbeheerder, die via het Kadaster infonnatie verstrekt over de ligging van kabels en leidingen. Als eerste ter wereld heeft het Kadaster automatisch hypotheken, beslagen en doorhalingen daarvan verwerkt in de kadastrale registratie. 2009 Door de economische crisis daalt het aantal ingeschreven akten met 30%. Het Kadaster krijgt het beheer van de Basisregistraties Adressen en Gebouwen. De veldwerken en hulpkaarten zijn gedigitaliseerd en daardoor landelijk raadpleegbaar voor de medewerkers van het Kadaster. De vestigingen in Leeuwarden, Eimnen, Middelburg, Breda en Roermond zijn gesloten. Perceelsvonning op basis van voorlopige grenzen doet zijn intrede. Het Kadaster is aangesloten op MijnOverheid.nl; de burger kan met DigiD gratis gegevens van het eigen perceel raadplegen. 2010 Het proces van (semi-)automatisch verwerken van ingeschreven akten in de kadastrale registratie, dat samen met het notariaat en banken is ontwikkeld, is in gebruik genomen. 14.9 min. akten, ingeschreven vóór 2008, zijn gedigitaliseerd. Dankzij een tekstherkenningssysteem is het onderzoek naar erfdienstbaarheden vergemakkelijkt. De infonnatie-uitwisseling over kabels en leidingen tussen netbeheerders en het Kadaster is gedigitaliseerd. Er zijn 1943 arbeidsplaatsen bij het Kadaster (26% vrouwen en 74% mannen); de gemiddelde leeftijd is 50,6 jaar. Aadaster 2007 Bierviltje z.j. (Kadastemntseimi, im.tn6971) 185

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 31